Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

7. ročník HORALFESTu – bienále amatérskej tvorby o horách

7. ročník HORALFESTu – bienále amatérskej tvorby o horách
Horský internetový klub (HIK) v spolupráci s mestom Vysoké Tatry a oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Vysoké Tatry vyhlasujú 7. ročník festivalu amatérskej tvorby o horách – HORALFEST 2012. Podujatie sa, počnúc aktuálnym ročníkom, bude uskutočňovať v dvojročnom intervale a pôjde tak o bienále amatérskej tvorby o horách.
Jeho domovom sa stanú priestory Tenisscentra v Tatranskej Lomnici, kde sa uskutoční súťaž vo všetkých kategóriách i sprievodné podujatia. Súťažiaci, ale aj návštevníci, tu zároveň majú možnosť zvýhodneného ubytovania.
Súťažiaci sa môžu rozhodnúť pre jednu z troch súťažných kategórií – film, fotografia a literatúra. Témami 7. ročníka zostávajú: 1. príroda a krajina hôr, 2. ľudia v horách. „Pre tých, ktorí sa rozhodnú zachytiť perom, hľadáčikom svojho fotoobjektívu či kamerou náročnú prácu a životnú filozofiu vysokohorských nosičov, pripravujeme v spolupráci s chatárom z Rainerovej chaty osobitnú prémiu,“ uviedla za organizátorov Beata Firicová.
Od predchádzajúceho ročníka platia zmeny pri prihlasovaní sa do súťaže. Organizátori festivalu si hlavne v kategórii fotografia a video vyhľadajú prihlasované práce prostredníctvom internetu. Autori kategórie film - video zavesia svoje práce na ľubovoľný server, napr. video na www.vimeo.com, www.youtube.com, či iné web stránky s obsahom videa a pošlú nám link, na ktorom si ich film budeme môcť pozrieť. Rovnako tak urobia aj fotografi, ktorí si môžu zvoliť aj ďalšiu možnosť – „uploadnúť“ fotografiu na  www.foto.hory.sk s označením HORALFEST. Porota z nich vyberie min. po 10 prác a ich autorov vyzve, aby svoje príspevky zaslali poštou v plnej kvalite. Minimálny rozmer fotografie bude 24x30 centimetrov, v prípade videa sa vyžaduje min. HD kvalita a bežný DVD formát. „Literáti nám budú svoje práce zasielať mailom, najlepšie v .rtf alebo .doc formáte. Pre tých menej počítačovo zdatnejších ostáva aj možnosť poslať diela poštou na adresu HIKu,“ vysvetlila Firicová. Uzávierka súťaže bude 31. októbra 2012 a bienále sa uskutoční 23. a 24. novembra.
Súčasťou festivalu budú aj viaceré sprievodné podujatia, krst knihy a premietanie nesúťažných horských filmov. Účastníci sa už tradične môžu tešiť na výstavu fotografií, večer filmovej tvorby či besedy so zaujímavými hosťami. Chýbať nebudú ani workshopy s odbornými garantmi pre jednotlivé kategórie. Patronát nad literárnou tvorbou prevzala Marta Rybková, garantom pre amatérskych fotografov ostáva fotograf Tibor Škandík a kategóriu film a video si pod svoje krídla vzal filmár Ivo Brachtl.
Viac informácií a podrobný program festivalu nájdete na www.horalfest.sk. (om)


 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka