Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Asociácia horských sídel Slovenska (AHSS) sa rozrástla o nových členov

Asociácia horských sídel Slovenska (AHSS) sa rozrástla o nových členov


VYSOKÉ TATRY (31. máj 2007) – Asociácia horských sídel Slovenska (AHSS) sa rozrás-tla na 101 členov. Jej predsedníctvo na svojom dnešnom zasadnutí vo Vysokých Tatrách schválilo prijatie šiestich nových členov – obce Mlynica, Brutovce, Mojtín, Braväcovo, Hruš-tín a Abrahámovce. „Naším prvoradým cieľom je riešiť problémy horských sídel a hájiť ich špecifické záujmy. Preto sa snažíme osloviť čo najväčší počet miest a obcí, ktoré sa podľa stanov môžu stať našimi členmi. Aj napriek tomu, že AHSS má za sebou iba necelé štyri roky činnosti, dosiahla úspechy a významne pomohla pri prerozdeľovaní daní zo štátneho rozpoč-tu aj mnohým mestám a obciam, ktoré nie sú jej členmi,“ povedal predseda AHSS a primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš.

Podľa stanov sa členom AHSS môže stať obec alebo mesto, ktoré má charakter horského síd-la a jeho katastrálne územie leží v nadmorskej výške viac ako 600 m n. m. Na Slovensku spĺ-ňa toto kritérium 309 miest a obcí. „Čím je členov AHSS viac, tým ľahšie a hodnovernejšie dokážeme presadzovať naše záujmy,“ dodal Ján Mokoš.


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka