Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Becepáčík 2015

Škôlkarom popriali: „Šťastnú cestu“

TATRANSKÁ LOMNICA – Mestskí policajti si to opäť namierili do škôlky! S maskotom dopravnej výchovy, reflexným zajačikom BECEPáčikom, poučili najmenších o pravidlách cestnej premávky.

 

Už niekoľko generácií tatranských škôlkarov sa taktike bezpečnosti na ceste podučilo na prednáškach tatranskej Mestskej polície (MsP). Takmer desaťročie si mestskáči vypomáhajú aj didaktickou pomôckou, dévedečkom Zajačik Becepáčik, z ktorého sa hravou formou deti dozvedia základné pravidlá.

 

„Dá sa s nimi zdravo komunikovať,“ pochvaľuje si osvedčenú vnímavosť predškolákov zástupca náčelníka MsP Jozef Štefaňák. „Sú v ideálnom veku, kedy sa hrou podučia zodpovednosti a podriadia sa daným pravidlám,“ dopĺňa Štefaňák. Poznajú už farby, preto aj riekanku: „Keď červená zabliká – nepohni sa z chodníka, iba farba zelená, voľnú cestu znamená“, dostanú - ako sa vraví - pod kožu, veľmi ľahko.

 

Deťom pred cyklo-korčuliarskou sezónou mestskáči pripomenuli zlaté pravidlá používania reflexných prvkov a viest, no tiež prílb. Tie podľa dostupných štatistík na Slovensku v 80% eliminujú úrazy cyklistov, ktoré by inak končili smrťou.

Rovinatej rakúskej metropole Viedeň sa podľa médií podarilo nehodovosť znížiť opatreniami na „zviditeľnenie“ cyklistov reflexnými vestami. Naši tatranskí mestskí policajti z praxe obhajujú kombináciu bezpečnostných prvkov – reflexných odevov a prilby so samozrejmým a bezpodmienečným dodržiavaním pravidiel cestnej premávky!

 

Druhé utorkové predpoludnie apríla 2015 s tematikou prevencie ukončili mestskáči obdarovaním detí reflexnou výbavou. V tatranskom regióne sa takouto dôslednou osvetou starajú o všetky vekové kategórie, účastníkov cestnej premávky.

 

Začínali s tým v období, keď bola vyspelosť prevencie dopravnej nehodovosti  ešte „v plienkach“. Dnes si smelo na svoje konto môžu pripísať nulovú účasť tatranských obyvateľov na dopravnej nehodovosti. (stefa)


 

Becepáčik 2015

becepáčik 2015

becepáčik 2015

becepáčik 2015

becepáčik 2015

becepáčik 2015

becepáčik 2015

becepáčik 2015

becepáčik 2015


 
 
becepáčik 2015

becepáčik 2015

becepáčik 2015

becepáčik 2015


 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka