Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Bezpečná škôlka

Cena záchráneného života sa nedá vyčísliť

Na slovenských cestách pri dopravných nehodách ročne zahynie v priemere 60 detí. Tatranskí policajti chcú prevenciou proti neblahej štatistike bojovať. Včera všetkým škôlkarom v Tatrách rozdali reflexné vesty.


VYŠNÉ HÁGY. To, že vesty policajti rozdávali na prahu jesene, nie je náhoda. „Začína sa skôr stmievať. Čoraz častejšie bude padať hmla. Reflexná vesta môže bezpečnosť najmenších enormne zvýšiť," hovorí vicenáčelník mestskej polície Vysoké Tatry Jozef Štefaňák. Ide najmä o to, že špeciálnu tkaninu vidno do vzdialenosti 200 metrov aj v nepriaznivých poveternostných podmienkach.

Riaditeľka druhej najvyššie položenej škôlky na Slovensku vo Vyšných Hágoch Zdenka Marešová hovorí, že myšlienka policajtov je fantastická. „Bezpečnosť detí to určite zvýši," povedala riaditeľka. Tá s humorom dodala, že deti vo veste budú viditeľnejšie i pre učiteľky na vychádzkach do lesa.

Vicenáčelník Štefaňák nerád počúva skeptické ponosy typu, ako zistíme, či projekt bol úspešný, či sa naozaj oplatí sa deťom rozdávať reflexné vesty a podobne. „Českí poisťovací experti vyčíslili cenu ľudského života na 16 miliónov korún. Podľa mňa sa ale ten vyčísliť peniazmi vôbec nedá. Preto ak tieto vesty zachránia čo i len jeden detský život alebo predídu zraneniu, čas do toho vložený určite nebol stratený," uviedol Štefaňák.

U škôlkarov tatranský projekt bezpečnosti na cestách nekončí. Ďalšími akciami pokračuje na základných školách, cez dospelých končí až u seniorov v kluboch dôchodcov. Tomáš Tišťan

Zdroj: Korzár 24.09.2008


 

Bezpečná škôlka 2008

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu

 
ÚvodÚvodná stránka