Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Číňania objavujú Tatry

STARÝ SMOKOVEC – Minulý týždeň, v priebehu dvoch dní, sa na mestskom úrade vystriedali dve delegácie z Číny. Prvá sa vrátila opakovane. Do Vysokých Tatier zavítala už po druhýkrát a keďže ich naše hory očarili, prišli opäť, aby podpísali memorandum o spolupráci „Je to začiatok spoznávania a spolupráce medzi našimi mestami a vytvoril sa oficiálny kanál na výmenu kultúrnej, spoločenskej, športovej či ekonomickej oblasti,“ povedal Francis Lau, ktorý zastupoval mesto Suining Yangsu nachádzajúce sa na juhozápade Číny.

 

O deň neskôr pod tatranské štíty zavítala ďalšia delegácia, tentokrát z východnej časti tejto obrovskej krajiny a to z mesta Hangzhou, ktoré sa nachádza stoosemdesiat kilometrov od mesta Šanghaj. Viedol ju Yang Yuan, predstaviteľ obdobnej organizácie ako sú u nás oblastné organizácie cestovného ruchu.

 

„V oblasti podpory rozvoja cestovného ruchu sa chceme spoločne zamerať najmä na vzájomnú propagáciu na veľtrhoch a výstavách, ktorá bude viesť k rozvoju aktívneho aj pasívneho cestovného ruchu na oboch stranách. Číňania dnes vo veľkom prichádzajú do Európy, či už do Viedne alebo Prahy a my sme presvedčení o tom, že im máme čo ponúknuť,“ konštatoval Ján Mokoš, primátor mesta Vysoké Tatry. 

 

Obe návštevy sa uskutočnili symbolicky v čase keď si pripomíname Svetový deň turizmu, ktorý pripadá na 27. septembra a tento rok je venovaný téme Cestovný ruch a rozvoj komunít.                                                                                                     (ija)

delegácia z mesta Hangzhou

 

Podpis memoranda


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka