Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Drogy nie 2017

Bojovať proti drogám chcú aj besedami na školách

Vo Vysokých Tatrách budú policajti diskutovať aj o alkohole a jeho vplyve na mladistvých.

 

POPRAD. Vo Vysokých Tatrách sa bude mestská polícia koncom druhého decembrového týždňa venovať boju proti drogám, spolu s odborníkmi sa vyberie na dve základné školy a jednu strednú.

Ako pripomenul zástupca náčelníka mestskej polície Jozef Štefaňák, len pred mesiacom sa v Trenčíne policajtom podarilo usvedčiť študenta z obchodovania s drogami.

„Aj táto informácia svedčí o tom, že toxikománia nie je problémom len konzumentov drog. Drogy a ich distribúcia sú fenoménom prekračujúcim hranice krajín a kontinentov, obchod s nimi je čoraz sofistikovanejší. Vedie k zdravotným, sociologickým a ekonomickým dôsledkom, no s neutíchajúcou snahou o univerzálne riešenie,“ uviedol.

Pomôcť v boji proti tomuto zlu môžu podľa jeho slov aj besedy so študentmi.

Prídu aj odborníci na liečbu

Mestskí policajti navštívia vo štvrtok 14. decembra o 8:30 h Strednú odbornú školu v Hornom Smokovci, následne o 10:50 h Základnú školu v Dolnom Smokovci.

V piatok ich čaká stretnutie so žiakmi Základnej školy v Tatranskej Lomnici o 9:30.

Na stretnutia príde aj hlavný odborník Ministerstva zdravotníctva SR a riaditeľ Centra pre liečbu drogových závislostí v Bratislave Ľubomír Okruhlica spolu s kolegyňou, ktorá sa špecializuje na detoxikačné skupinové programy.

Štefaňák pripomenul, že aj mestskí policajti bývajú konfrontovaní s trestnou činnosťou páchanou pod vplyvom návykových látok.

Doplnil, že práve tohtoročný Európsky týždeň boja proti drogám sa venoval alkoholu ako legálnej droge.

„Na Slovensku je alkoholová závislosť dedičstvom z minulosti, keď prípitky patriace ku koloritu osláv pokračovali pitím ako takým. Alkohol je súputníkom smútkov a radostí národa, preto aj problematike alkoholu a jeho vplyvu na mladistvých bude venovaný blok prednášok,“ uzavrel.

Zdroj: 13. decembra 2017 o 13:21 SITA, www.spis.korzar.sme.sk


 
Drogy nie 2017

Drogy nie 2017

Drogy nie 2017

Drogy nie 2017

Drogy nie 2017

Drogy nie 2017

Drogy nie 2017

Drogy nie 2017


 
 
Drogy nie 2017

Drogy nie 2017

Drogy nie 2017

Drogy nie 2017


 

dnes je: 21.7.2019

meniny má: Daniel

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka