Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Hľadajú správnu voľbu 2011

Hľadajú správnu voľbu!

TATANSKÁ LOMNICA – Od včera je v lomnickej základnej škole interaktívna výstava venovaná prevencii detí vo veku 9 až10 rokov na návykové látky pod názvom Tvoja správna voľba.
„Cieľom projektu je snaha o elimináciu trestnej činnosti pod vplyvom návykových látok a informovanie o škodlivosti ich užívania so zameraním na tabak, alkohol a marihuanu. Psychológovia upozorňujú, že už v tejto vekovej kategórií zvyknú mať deti prvé skúsenosti a preto je potrebné u nich začať s osvetou,“ konkretizoval Ľubomír Minarič, hovorca Okresného riaditeľstva Policajného zboru SR v Poprade.
Deti sú rozdelené do štyroch skupín, pri každom paneli je jeden animátor, ktorý sa s nimi rozpráva. Pomocnými a nenútenými otázkami ich navádza na správne pochopenie problematiky. „Keď sa deti rozprávajú o týchto veciach s učiteľkou, berú to laxne. Keď však vidia uniformu, zvyknú mať rešpekt a dá sa s nimi dobre pracovať. Častokrát sa kdečo dozvieme z domácej kuchyne. My im to nezakazujeme, snažíme sa im vysvetliť ako to škodí na vnútorné orgány detského organizmu, a že oni sami si ničia svoje zdravie,“ doplnil Minarič. Zo všetkých stanovíšť sa najviac deti pristavujú pri naaranžovanom väzení, ktoré im hrozí pri požívaní omamných látok. Výstava vzbudzuje u detí rešpekt a ako povedala žiačka piatej triedy Lucia Ištoková, „je dobré zúčastniť sa takýchto projektov, aby sme získali čo najviac informácií o drogách. Potom nás to menej pokúša ich vyskúšať.“
Policajti sa stretávajú s rôznymi prípadmi, hlavne z regiónov, kde je väčšia koncentrácia rómskej populácie. Tam, po dňoch, kedy sa vyplácajú dávky v nezamestnanosti, prídu deti do školy a ešte je z nich cítiť alkohol.
Výstava od 26. januára 2010 putuje po Košickom a Prešovskom kraji. Počas týždňa sa na ňu prídu pozrieť nielen deti zo všetkých troch tatranských základných škôl, ale aj zo Ždiaru a Lendaku. Končiť by mala v máji tohto roku a predpokladá sa, že takouto formou bude oslovených vyše 19-tisíc detí. Projekt je financovaný z peňazí Európskej únie. Panely nakreslili a vytvorili študenti Vysokej školy múzických umení v Bratislave.
Mesto Vysoké Tatry sa prostredníctvom mestskej polície pravidelne zapája do podobných projektov, ktoré majú preventívno-vzdelávací charakter a mohli by nájsť správnu cestu našim najmladším spoluobčanom. (ija)

Foto: Spoločnými silami zástupcovia PZ SR a mestskí policajti hľadajú rôzne interaktívne formy osvety o vplyve návykových látok a ich pôsobenia na detský organizmus. Na deti najväčšmi zapôsobil panel znázorňujúci väzenie.

Zdroj: Tatranský dvojtýždenník

 


 

Hľadajú správnu voľbu 2011

Hľadajú správnu voľbu 2011

Hľadajú správnu voľbu 01

Hľadajú správnu voľbu 2011

Hľadajú správnu voľbu 02

Hľadajú správnu voľbu 2011

Hľadajú správnu voľbu 03

Hľadajú správnu voľbu 2011

Hľadajú správnu voľbu 04


 
 
Hľadajú správnu voľbu 2011

Hľadajú správnu voľbu 05

Hľadajú správnu voľbu 2011

Hľadajú správnu voľbu 06

Hľadajú správnu voľbu 2011

Hľadajú správnu voľbu 07

Hľadajú správnu voľbu 2011

Hľadajú správnu voľbu 08


 
 
Hľadajú správnu voľbu 2011

Hľadajú správnu voľbu 09


 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka