Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Katka

Autentickosť najlepšou prevenciou proti drogám


Včera – 21. septembra - sa žiaci druhého stupňa tatranských základných škôl a študenti Strednej odbornej školy v Hornom Smokovci zúčastnili filmového predstavenia českej režisérky Heleny Třeštíkovej Katka. Dokument opisuje životný osud drogovo závislej dievčiny Katky, jej priateľov a neskôr aj jej dieťaťa. Drsný život s autentickými zábermi z prostredia drogovo závislých by mal byť mementom pre ľudí koketujúcich s myšlienkou, siahnuť po návykových látkach.
„Je to jeden zo spôsobov aktívnej prevencie, ktorú sa snažíme robiť v tatranských školách. Myslíme si, že takéto reálne obrázky môžu mať väčší účinok ako besedy a mentorovanie“, vysvetlil zámer Jozef Štefaňák z Mestskej polície (MsP) Vysoké Tatry.
K filmu boli vydané aj metodické pokyny pre učiteľov a veková hranica bola znížená na 12 rokov práve preto, aby tento príbeh mohol byť využitý pre výchovno-vzdelávacie účely.
Najlepšie o reakcii žiakov vypovedajú ich vyjadrenia tesne po skončení filmu: „Bolo to strašné, vidieť, to naozaj ako si pichajú drogy a v akom prostredí žijú, “ povedal Tomáš Petrík.
„To dievča malo devätnásť rokov, ale vyzerala ako stará žena. V niektorých momentoch mi bolo z toho zle. Nikdy som to neskúsila a myslím si, že po tom, čo som videla, to už ani neskúsim“, zhrnula Sára Banková, obaja žiaci deviatej triedy Základnej školy Tatranská Lomnica. (ija) 
zdroj: Tatranský Dvojtýždenník


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka