Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Mariášový klub Vysoké Tatry opäť majstrom Slovenska

   Mariášový klub Vysoké Tatry opäť majstrom Slovenska

   VYSOKÉ TATRY (20. február 2013) – Víťaznú trofej si dnes z rúk Františka Petráša, prezidenta Mariášového klubu Vysoké Tatry, ktorý sa opäť po roku stal majstrom Slovenska v mariáši, prevzal primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš. Majstrovský titul za rok 2012 klub získal aj v kategórii jednotlivcov – vybojoval si ho Štefan Britaňák, majster Slovenska z roku 2009.

   „Teší ma, že sa im opäť po roku podarilo obhájiť majstrovský titul a dúfam, že sa takto stretneme aj o rok. Je to o to cennejšie, že titul Majstra Slovenska získali aj v kategórii jednotlivcov,“ uviedol primátor Ján Mokoš po prevzatí ďalšej víťaznej trofeje, ktorá si našla svoje miesto v priestoroch tatranskej radnice. „Keďže reprezentujeme Vyso-ké Tatry, myslíme si, že tu je na správnom mieste,“ poznamenal prezident klubu Franti-šek Petráš.

   O celkovom víťazovi rozhodlo posledné kolo Slovenskej extraligy v mariáši, ktoré sa konalo v decembri vo Vysokých Tatrách. Víťazom Grand Prix Vysoké Tatry sa síce stali Liptáci, no Tatrancom ich dovtedajší bodový zisk s prehľadom stačil na to, aby obhájili celkové víťaz-stvo. Okrem domáceho klubu o majstrovský titul súperili mariášové kluby z Michaloviec a Trenčína. Na turnaji si víťazstvo napokon vybojoval klub z Liptovského Mikuláša, druhé skončili Michalovce a tretí Hlohovec.

   Víťazom v kategórii jednotlivcov sa na turnaji stal Adolf Zajonc z Liptovského Mikuláša pred Antonom Hlávekom z Dolnej Súče a Jurajom Pačnárom z Michaloviec. Spomedzi členov Mariášového klubu Vysoké Tatry najlepšie obstál Britaňák, ktorý skončil na 12. mieste. To mu však stačilo na celkové víťazstvo, ďalší člen klubu, Ján Hudák obsadil v celkovom poradí štvrtú priečku.

   Mariášový klub Vysoké Tatry vznikol v roku 1998, dnes má členov zo všetkých kútov Slovenska. Okrem majstrovského titulu z vlaňajška si titul Majstra Slovenska vybojoval aj v rokoch 2009 a 2011. V roku 2010 bol vicemajstrom. Známym sa stal aj vďaka partičke mariášu na Lomnickom štíte či vydarenému pokusu o zápis do Guinnessovej knihy rekordov v roku 2004.


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka