Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

MDD 2010

Deň detí v zajatí „kukláčov“
Medzinárodný deň detí bol pre tatranských školákov už po siedmy krát príležitosťou, „nazrieť pod pokrievku“ základných záchranných zložiek.
V jazdeckom areáli v Tatranskej Lomnici sa posledný májový pondelok spoločne predstavili zložky Integrovaného záchranného systému i elitné vojenské jednotky, ktoré prišli na pozvanie gestora populárneho podujatia – Mestskej polície (MsP) Vysoké Tatry.
Volajte 112: O priazeň školákov z Vyšných Hágov, Dolného Smokovca a Tatranskej Lomnice mali záchranné zložky postarané.
„Chceli sme sa deťom predstaviť tak, ako nás nepoznajú,“ priblížil koordinátor podujatia, zástupca náčelníka MsP Jozef Štefaňák.
Po prvýkrát zavítali medzi deti deviati príslušníci útvaru vojenskej polície Banská Bystrica – Oddelenie policajného výkonu aj so štvorročným služobným psom Ronym a tromi vozidlami „naloženými“ vojenskou technikou. Školáci so zatajeným dychom sledovali prezentáciu vojakov a služobnej kynológie v mierových podmienkach. „Predviedli sme ukážku zaistenia unikajúceho páchateľa a vojnového zločinca vo fiktívnej krajine Alfaland,“ reprodukoval dianie detskému publiku vedúci starší inšpektor špecialista Martin Holko. Na dynamickú časť prezentácie banskobystrického útvaru vojenskej polície, jedného zo štyroch na Slovensku, nadväzovala prezentácia služobnej techniky, ktorá sa u detí stretla s veľkou odozvou. Napriek použitiu imitačných prostriedkov, ktoré „kukláči“ použili v záujme bezpečnosti, na vierohodnosti prezentácie to nič neubralo. Nechýbala vojenská výzbroj, efektná dymovnica či technika, ktoré najbližšie bude môcť verejnosť s „kukláčmi“ zažiť na podobnej prezentácii až v Starej Ľubovni.
So sladkou odmenou od mestských policajtov odišli v ten deň všetky deti, ale špeciálnej cene, vecným darčekom, sa tešilo päť detí, ktoré sa preukázali poskladaným modelom policajného autíčka. Súťaž v lepení papierového modelu áut záchranných a poriadkových zložiek vyhlásili mestskí policajti po druhýkrát a deti predviedli doslova filigránsku prácu.
Záchranári z Horskej záchrannej služby, oblastného strediska Vysoké Tatry, sa každoročne ocitnú v obkľúčení deťmi vďaka atraktívnej simulovanej lanovej dráhe. Rozmočený terén pripravil adrenalín popradským hasičom a piati členovia Hasičského a záchranného zboru mali čo robiť, aby dve hasičské autá – jedno z výsuvnou plošinou a druhé s veľkoobjemovou nádržou dostali z blata na súš. Popradská nemocničná Záchranná zdravotná služba s lekárom pôsobiaca na poliklinike v Starom Smokovci nemusela „kriesiť“ žiaden vážny zdravotný stav a pod Lomnický štít si to po druhýkrát namierili aj členovia prešovského Regrutačného strediska s vojenskou technikou.
Deťom sa trpezlivo venovali aj štyria príslušníci Obvodného oddelenia Policajného zboru (OOPZ) Vysoké Tatry. Uniformy policajného zboru vzbudzujú v deťoch rešpekt, preto príležitosť navliecť na seba čo i len kúsok ich odevu či ukryť sa za ochranný policajný štít, takzvanú „korytnačku“ a môcť „zastrieľať si“ slepými nábojmi sa u detí stretla s veľkým ohlasom. (luci)

Zdroj: Tatranský dvojtýždenník 3.6.2010


 

Deti kukláčov hltali očami

Zážitok pripravili tatranskí mestskí policajti pre deti v meste na ich sviatok. Tento rok popri ostatných záchranných zložkách mohli vidieť a vyskúšať si naozajstné zbrane elitných špeciálnych zložiek polície. A čo býva pre bežných smrteľníkov úplne výnimočné, s kukláčmi mohli drobci prehodiť aj nejaké to slovo.

TATRANSKÁ LOMNICA. Do Tatier prišli kukláči, štátni policajti, vojenskí policajti, horská záchranná služba, hasiči aj mestská polícia, aby deťom ukázali, ako vyzerá ich práca. Mohli tak vidieť všetkých na jednom mieste.

Zaujímavosťou bolo zapadnuté hasičské auto. "Deti mohli vidieť úplne reálnu akciu, ako ho vyslobodzovali z bahna," povedal vicenáčelník Mestskej polície Vysoké Tatry Jozef Štefaňák.

Deti uchvátili zbrane, policajti im predviedli aj streľbu slepými nábojmi. "Mohli vidieť úplne najnovšie typy samopalov špeciálnych jednotiek. Ukážky ich zaujali," spokojne dodal J. Štefaňák. | toti

Zdroj: Tatranský korzár 1.6.2010
 


 

MDD 2010

MDD 2010

MDD 2010

MDD 2010

MDD 2010

MDD 2010

MDD 2010

MDD 2010

MDD 2010


 
 
MDD 2010

MDD 2010

MDD 2010

MDD 2010

MDD 2010

MDD 2010

MDD 2010

MDD 2010


 
 
MDD 2010

MDD 2010

MDD 2010

MDD 2010

MDD 2010

MDD 2010

MDD 2010

MDD 2010


 
 

 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka