Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

MDD 2017

Deň detí budú vo Vysokých Tatrách oslavovať dva dni

Predvedú sa ozbrojené a záchranné zložky, vystúpi aj spevák Martin Harich.

29. máj 2017 o 11:29  SITA

Martin Harich. Poteší deti v Tatrách.(Zdroj: Judita Čermáková)

VYSOKÉ TATRY. Oslavy Medzinárodného dňa detí (MDD) sa začnú vo Vysokých Tatrách už v stredu ráno 31. mája.

Deti všetkých troch tatranských základných škôl mesto pozvalo do parku v Tatranskej Lomnici. Stretnú sa tam so zástupcami ozbrojených a záchranných zložiek, ktorí prostredníctvom ukážok predvedú, ako vyzerá ich nasadenie v praxi.

Medzi deti prídu zástupcovia Horskej záchrannej služby, Hasičského a záchranného zboru Slovenskej republiky (SR), Policajného zboru SR, Regrutačnej skupiny Ozbrojených síl SR z Prešova, ale tiež vojenská i mestská polícia a dobrovoľní hasiči z Tatranskej Lomnice i Tatranskej Kotliny, ktorí si plánujú urobiť medzi žiakmi nábor.

Podujatie v parku sa v stredu začne o 8:30.

„Dnes, v dobe internetu a virtuálneho sveta sme chceli deťom sprostredkovať pozitívne vzory, nech vedia, že takíto ľudia sú z mäsa a kostí, a preto sme oslovili zástupcov jednotlivých zložiek, aby sa stali súčasťou pripraveného programu,“ uviedol Jozef Štefaňák, zástupca náčelníka Mestskej polície Vysoké Tatry.

Ako ďalej informoval, jednotlivé zložky prídu aj s modernou technikou.

„Z výbavy vojska nebude chýbať napríklad obrnené auto Aligátor. Policajní technici z Popradu zasa ukážu deťom, ako sa berú odtlačky prstov,“ priblížil program.

Vystúpi aj Martin Harich

Po ukážkach ozbrojených síl a záchranných zložiek vystúpi priamo v parku hudobný hosť Martin Harich s kapelou.

Prvú časť programu osláv MDD zabezpečila Mestská polícia Vysoké Tatry, o kultúrnu sa postaralo oddelenie kultúry a športu mesta Vysoké Tatry.

„Nezabudli sme ani na najmenšie deti, vo štvrtok 1. júna je pre škôlkarov pripravená šou kúzelníka Wolfa pod názvom Sranda Banda. Prvé vystúpenie je naplánované na 9:00 v kongresovej sále Kúpeľov Starý Smokovec, na ktoré sú pozvané deti z materských škôl v Hágoch a Smokovcoch. O 11:00 program kúzelník Wolf zopakuje v koncertnej sále Základnej umeleckej školy v Tatranskej Lomnici, kde si ho pozrú deti z predškolských zariadení v Tatranskej Lomnici a Tatranskej Kotline,“ konkretizoval vedúci oddelenia kultúry a športu Ján Bendík.

Zdroj: Korzár Spiš dňa 31.05.2017


Čítajte viac: https://spis.korzar.sme.sk/c/20544901/den-deti-budu-vo-vysokych-tatrach-oslavovat-dva-dni.html#ixzz4ieh2Vpbr


 

Počas MDD sa malí Tatranci stretnú aj so záchranármi a hasičmi

TASR, 29. mája 2017 12:34, aktualizované 29. mája 12:33

Oslavy Medzinárodného dňa detí začnú vo Vysokých Tatrách v stredu 31. mája o 8.30 h. Deti všetkých troch tatranských základných škôl sú pozvané do parku v Tatranskej Lomnici.


Vysoké Tatry 29. mája (TASR) - Oslavy Medzinárodného dňa detí (MDD) začnú vo Vysokých Tatrách v stredu 31. mája o 8.30 h. Deti všetkých troch tatranských základných škôl sú pozvané do parku v Tatranskej Lomnici, kde sa stretnú so zástupcami ozbrojených a záchranných zložiek, ktoré predvedú prostredníctvom ukážok, ako vyzerá ich nasadenie v praxi.

Nebude chýbať Horská záchranná služba, Hasičský a záchranný zbor SR, Policajný zbor SR, Regrutačná skupina Ozbrojených síl SR z Prešova, vojenská i mestská polícia a dobrovoľní hasiči z Tatranskej Lomnice i Tatranskej Kotliny, ktorí plánujú medzi žiakmi urobiť zároveň aj nábor. "Dnes v dobe internetu a virtuálneho sveta sme chceli deťom sprostredkovať pozitívne vzory, nech vedia, že takíto ľudia sú z mäsa a kostí, a preto sme oslovili zástupcov jednotlivých zložiek, aby sa stali súčasťou pripraveného programu," vysvetlil zástupca náčelníka Mestskej polície Vysoké Tatry Jozef Štefaňák. Podľa jeho slov jednotlivé zložky prídu aj s modernou technikou. "Z výbavy vojska nebude chýbať napríklad obrnené auto Aligátor. Policajní technici z Popradu zasa ukážu deťom, ako sa berú odtlačky prstov," priblížil.

Po ukážkach ozbrojených a záchranných zložiek vystúpi v parku spevák Martin Harich s kapelou. "Nezabudli sme ani na najmenšie deti, vo štvrtok 1. júna je pre škôlkarov pripravená šou kúzelníka Wolfa. Prvé vystúpenie je naplánované na 9.00 h v kongresovej sále Kúpeľov Starý Smokovec, o 11.00 h program kúzelník Wolf zopakuje v koncertnej sále Základnej umeleckej školy v Tatranskej Lomnici," konkretizoval vedúci Oddelenia kultúry a športu na Mestskom úrade vo Vysokých Tatrách Ján Bendík.

Zdroj: TASR, teraz.sk/regiony


 
MDD 2017

MDD 2017

MDD 2017

MDD 2017

MDD 2017

MDD 2017

MDD 2017

MDD 2017


 
 
MDD 2017

MDD 2017

MDD 2017

MDD 2017


 

dnes je: 17.7.2019

meniny má: Bohuslav

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka