Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Mesto investuje do vylepšenia systému separovaného zberu odpadu

 T L A Č O V Á S P R Á V A

Mesto investuje do vylepšenia systému separovaného zberu odpadu


VYSOKÉ TATRY (18. september 2009) – Mesto Vysoké Tatry v týchto dňoch začalo realizovať projekt Zvýšenie kvality ovzdušia využitím BAT technológií pri údržbe miestnych komunikácií na území mesta Vysoké Tatry, na ktoré z ministerstva životného prostredia získalo nenávratný finančný príspevok vo výške približne 652-tisíc eur (19,6 mil. korún). Ďalších niečo vyše 558-tisíc eur (16,8 mil. korún) ministerstvo mestu „odkleplo“ aj na projekt Zavedenie systému tatranského separovaného zberu biologicky rozložiteľného odpadu.

Projekt Zavedenie systému tatranského separovaného zberu biologicky rozložiteľného odpadu v prvej etape počíta so zlepšením systému separovaného zberu biologicky rozložiteľného odpadu, ktorý pochádza z údržby zelene a rozšírením zberu o kuchynské zvyšky z čistenia zeleniny a ovocia. Druhá etapa projektu zahŕňa dobu-dovanie systému separovaného zberu biologicky rozložiteľného odpadu a zavedenie separovaného zberu ďalších jeho zložiek pochádzajúcich z komunálnych odpadov, ktoré bude možné efektívne a bez znečistenia životného prostredia vyzbierať a zhodnotiť. V rámci nej pribudnú kontajnery, vrecia a technika na zvoz biologicky rozložiteľného odpadu zo záhrad, parkov, cintorínov, kuchynského a reštauračného odpadu. „Upustilo sa však od budovania technológie na zhodnocovanie bioodpadu v areáli VPS, keďže v zberných dvoroch VPS môžu byť len lokálne kompostištia, resp. prekládky biosurovín. Bioodpad sa preto bude voziť do regionálnej kompos-tárne,“ uviedol riaditeľ VPS Vysoké Tatry Peter Danko.

Zatiaľ čo peniaze, ktoré mesto získalo na projekt Zavedenie systému tatranského separovaného zberu biologicky rozložiteľného odpadu, poputujú na kúpu techniky a kontajnerov, z prostriedkov určených na druhý projekt zafinancuje nákup čistiacej techniky.

Mesto Vysoké Tatry sa na každom z projektov bude podieľať spolufinancovaním vo výške približne päť percent.
 


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka