Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Mesto Vysoké Tatry a JAMES podpísali Memorandum o spolupráci a vzájomnej podpore

Mesto Vysoké Tatry a JAMES podpísali Memorandum o spolupráci a vzájomnej podpore

VYSOKÉ TATRY (16. november 2007) – Mesto Vysoké Tatry a Slovenský horolezecký spolok (SHS) JAMES prijali Memorandum o spolupráci a vzájomnej podpore. Podľa dokumentu, ktorý dnes v Tatranskej Polianke podpísali tatranský primátor Ján Mokoš a predseda JAMESu Igor Koller budú zmluvné strany v rámci svojich možností podporovať propagáciu oboch subjektov, ako aj organizáciu horolezeckých a skialpinistických podujatí na území Vysokých Tatier.

„Mesto Vysoké Tatry a jeho primátor prevezmú patronát nad najväčším podujatím SHS JAMES, ktorým je Tradičný horolezecký týždeň JAMES vo Vysokých Tatrách,“ uvádza sa v Memorande. Podľa neho mesto Vysoké Tatry podporí tieto podujatia podľa svojich možností a „na oplátku“ SHS JAMES bude umiestňovať logo mesta v propagačných materiáloch súvisiacich s podujatím, prípadne baneroch alebo na reklamných pútačoch. Obe strany sa budú usilovať aj o „čo najlepšie fungovanie vysokohorských chát na území Vysokých Tatier, ktoré slúžia širokej verejnosti a ktorých je SHS JAMES spolumajiteľom,“ píše sa v dokumente, podľa ktorého „je v najbližších rokoch v tomto smere najdôležitejšia podpora výstavby Chaty pod Rysmi“. Okrem nej je SHS JAMES vlastníkom Chaty pri Zelenom plese, Téryho a Zbojníckej chaty.

„Vysokohorská turistika a horolezectvo patria neodmysliteľne k Vysokým Tatrám už dlhé desaťročia. Bol by som rád, keby naša vzájomná spolupráca, vyplývajúca z podpisu tohto memoranda, v čo možno najvyššej možnej miere prispela k rozvoja horolezectva a všeobecne vysokohorského športu vo Vysokých Tatrách,“ povedal tesne pred podpísaním Memoranda primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš. „My už roky spolupracujeme s mestom Vysoké Tatry, ale mysleli sme, že tú spoluprácu treba zintenzívniť a dať jej nejaký rozmer,“ doplnil primátora šéf JAMESu Igor Koller. 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka