Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Mobilné dopravné ihrisko

« Späť

APRÍL – MESIAC BEZPEČNOSTI NA CESTE

Pozor, idem!
Aj v bežnom živote by ste sa s nevôľou otočili v ústrety hlasu týmto spôsobom prejavujúcim svoju nadradenosť. Cesty a cestné komunikácie sú absolútnym špecifikom, kde by ste dlho s pravidlami vlastného sebapresadzovania neuspeli.
Vedia to chodci, cyklisti, motoristi - dospelí. Vedia to aj deti? Malí cyklisti? Takú otázku si pri pohľade na rozverne kľučkujúcich kolobežkárov a malých cyklistov na mestských komunikáciách dali členovia Mestskej polície Vysoké Tatry (MsP) pri práci v teréne. „Keď sme boli malí, prednášky o cestnej premávke sme absolvovali podchvíľou. Existovala tzv. dopravná výchova. Tiež jedna z dobrých vecí, ktorá zapadla prachom. Až som na internete natrafil na informáciu o Národnom automotoklube (NAMK) v Banskej Bystrici a ich Detskom mobilnom dopravnom ihrisku“, vysvetľuje myšlienku uskutočnenia preventívnej akcie pre tatranských školákov zástupca náčelníka MsP, Jozef Štefaňák.
S neochvejnou pravidelnosťou členovia MsP prednáškové akcie pre deti, žiakov troch tatranských základných škôl organizujú. „Požičal som si myšlienku Komenského – Škola hrou – vŕtalo mi to v hlave dlhší čas. Dalo to veľa organizačnej námahy, ale stálo to za to“, ozrejmuje situáciu zástupca náčelníka MsP pri pohľade na snaživých kolobežkárov. Traja členovia NAMK sa neúnavne celé dve dopoludnia venovali žiakom. Prvý deň, 25. apríla žiakom prvého stupňa ZŠ v Dolnom Smokovci, 26. apríla deťom v Tatranskej Lomnici. Celkovo si takmer stopäťdesiat žiakov vypočulo prednášku o pravidlách cestnej premávky v rozsahu jednej vyučovacej hodiny a rovnaký počet detí sa ďalšiu hodinu venoval praktickej ukážke, výcviku v simulovaných dopravných situáciách. Tie vďaka 21 dopravným značkám, 2 semaforom, kuželkám a ostatným dopravným „rekvizitám“ prácne zostavili spoločne členovia NAMK policajti MsP. Nádvorie ZŠ Tatranská Lomnica (viď foto) sa tak na niekoľko hodín stalo improvizovanou dopravnou križovatkou, kde si mohli deti vyskúšať v praxi, čo o pohybe na cestnej komunikácii vedia a čo sa dnes na prednáške dozvedeli.


 

Mobilné dopravné ihrisko

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka