Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Nie je pravda, že tatranský magistrát obsadzuje pozície bez výberových konaní

Nie je pravda, že tatranský magistrát obsadzuje pozície bez výberových konaní


 VYSOKÉ TATRY (8. novembra 2007) – V jednom z regionálnych médií sa nedávno objavila informácia, že „tatranský magistrát v poslednom období pri obsadzovaní niektorých postov neuskutočnil výberové konanie a zamestnancov vybral na základe osobnej dohody. Potencio-nálni uchádzači o miesto z Vysokých Tatier sa v takýchto prípadoch nemajú možnosť o voľnej pracovnej pozícii oficiálne dozvedieť.“ Jej autor sa však neunúval overiť si fakty.

 Len za posledný rok mesto Vysoké Tatry vyhlásilo päť výberových konaní na vedúce pozície (prednosta mestského úradu (MsÚ), náčelník mestskej polície, vedúci oddelenia investičnej činnosti a správy mestského majetku, riaditeľ Materskej školy Tatranská Lomnica a riaditeľ Základnej umeleckej školy v Tatranskej Lomnici). Informáciu o nich, podľa zákona, zverejni-lo aj v médiách. Momentálne sú vyhlásené dve výberové konania (prednosta MsÚ a riaditeľ Základnej školy s materskou školou Dolný Smokovec) a obe sú o.i. uverejnené aj v novinách, ktoré vydáva mesto Vysoké Tatry. To v minulom roku zverejnilo inzeráty aj na ďalšie pozície (pracovník oddelenia dopravy a cestného hospodárstva, investičný pracovník, pracovník od-delenia zahraničných vzťahov a účtovník), aj napriek tomu, že si to zákon nevyžaduje, a na základe odpovedí na ne tieto pracovné miesta výberom aj obsadilo. To, že vážny záujem o ne prejavilo len minimum Tatrancov, mesto naozaj ovplyvniť nemôže.

 Navyše, prijímať zamestnancov len na základe miesta ich trvalého bydliska by nebolo korekt-né. „Pri obsadzovaní miest sa berie do úvahy odbornosť a nie miesta príslušnosť. V opačnom prípade by to bolo považované za diskrimináciu,“ uviedla Andrea Kostelničáková z ekono-mického oddelenia Mestského úradu v Starom Smokovci. „Stále platí, že zámerom mesta je, aby na úrade podľa možností a schopností adeptov pracovalo čo najviac Tatrancov,“ doplnil primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš.


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka