Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Nové DVD Pavla Barnabáša

Obal DVD - Pavol Barnabáš

Nové DVD na propagáciu  Vysokých Tatier je z dielne Pavla Barabáša


   Mesto Vysoké Tatry nadviazalo na dobrú spoluprácu s renomovaným filmárom Pavlom Barabášom a koncom roka dalo vytvoriť DVD film High Tatras – Where silence speaks. Jeho úlohou je prezentácia Vysokých Tatier ako destinácie cestovného ruchu s nádhernou prírodnou scenériou. Počas štrnástich minút sa odohráva pred očami diváka zaujímavé divadlo každodenného dňa, ktorého najlepším režisérom je príroda. Na druhej strane je tu zobrazený človek so svojimi aktivitami. Harmonicky sa tu skĺbila sila a zručnosť, na druhej strane pokora. Potom už stačí len dobrý pozorovateľ, ktorý to dokáže pretaviť do výsledku, ktorý sa nám naskytol aj pri tejto krátkej snímke. „Vsadili sme na pohľad skúseného horolezca, publicistu a filmára, oceneného na nejednom filmovom festivale. V minulosti pre nás vytvoril film Tatry mystérium, ktorý sa stretol s veľmi dobrou odozvou, preto padla voľba opäť na neho,“ vysvetľuje Darina Žembová, vedúca oddelenia regionálnej politiky, cestovného ruchu a medzinárodných vzťahov mesta Vysoké Tatry.
   Film v náklade päťsto kusov je financovaný z peňazí, ktoré tatranská samospráva vlo-žila do oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry (RVT) a využívať sa bude najmä pri infocestách novinárov, spoločenských akciách, ale aj ako prezent pre zahraničné návštevy.
   „Našim zámerom bolo priblížiť Vysoké Tatry z pohľadu primárneho produktu cestovného ruchu a to je vysokohorská turistika a horolezectvo. Toto boli prvotné dôvody prečo ľudia do našich hôr prichádzali a chodia tu aj dodnes. Klimatická liečba či ďalšie športové aktivity prišli až v ďalšom slede,“ povedal primátor mesta Ján Mokoš, ktorý je zároveň aj predsedom Predstavenstva RVT.


 
ÚvodÚvodná stránka