Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Obchod s luďmi 2008

 

 O obchode s ľuďmi

 

 

  Vysoké Tatry (red) – Obchod s bielym mäsom v posledných rokoch prudko rastie. V rebríčku organizovaného zločinu sa nachádza na druhom mieste za nelegálnym obchodom zo zbraňami a predbehol aj obchod s drogami. Obeťami obchodu sa často stávajú mladí a neskúsení ľudia. Aj to je dôvod, prečo sa Mestská polícia vo Vysokých Tatrách v rámci prevenčných aktivít venuje aj tejto téme. Pre žiakov SOU spoločného stravovania v Hornom Smokovci pripravila minulú stredu prednášku o rizikách práce v zahraničí a o obchode s ľuďmi. „Prednášku sme pripravili pre žiakov posledných ročníkov školy v odboroch servírka, čašník a kuchár, ktorí sú potencionálne obete obchodu, pretože väčšina obetí sa zaujíma práve o prácu v reštauračných a hotelových službách. Väčšina žiakov týchto odborov z dôvodu získania nových pracovných, jazykových skúseností a vyšších zárobkov odchádza po skončení školy do zahraničia. Je to skupina mladých, neskúsených naivných a z dôvodu malého záujmu aj slabo informovaných ľudí. Preto je nanajvýš dôležité pred odchodom do zahraničia ich informovať, ako sa nestať obeťou obchodovania s ľuďmi a v prípade, že sa stanú obeťou obchodu, ako si pomôcť,“ uviedol zástupca náčelníka MsP vo V. Tatrách Jozef Štefaňák.

  O pomoci obetiam obchodu s ľuďmi študentom hovorila Mária Csordásová z Krajskej pedagogicko-psychologickej poradne v Poprade. 

( zdroj Podtatranské noviny 13.5.2008 )

 


 

Obchod s ľuďmi 2008

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu

 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka