Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Ochrana spotrebiteľa 2014

Predzvesťou zákona na ochranu pred „šmejdami“ bola policajná osveta
VYSOKÉ TATRY  - Pri svojej januárovej tour po denných centrách zaúčinkovala tatranská Mestská polícia (MsP)  aj na spotrebiteľské právne povedomie deduškov a babičiek.

Posledná streda minulý mesiac v denných centrách mesta bola pre mestskáčov príležitosťou na distribúciu brožúriek „7 krokov na ochranu spotrebiteľa“.
„V siedmich základných krokoch sa spotrebiteľ  dozvie, čo robiť v prípade podozrenia z nekalých praktík nebankových subjektov a druhá brožúra ho nabáda k obozretnosti pri uzatváraní zmlúv s  podomovými predajcami,“ výstižne zhrnul Štefaňák obsah praktických príručiek, ktoré by si mal preštudovať každý z nás ešte predtým, ako podpíše zmluvu s akýmkoľvek, najmä príležitostným, zájazdovým predavačom.
Autorkou manuálu na účinnú mentálnu právnu sebaobranu poškodených zákazníkov je advokátka, štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti, Monika Jankovská.
Na Slovensku podľa Jankovskej prebieha takmer milión exekučných konaní, ktoré okrem súčasnej legislatívy idú na vrub nízkeho právneho povedomia spotrebiteľov. „Brožúrky 7 krokov na ochranu spotrebiteľa, ktorých súčasťou sú aj vzory návrhov na začatie súdneho konania, považujeme za výbornú pomôcku a návod, ako sa priučiť spotrebiteľskej sebaobrane,“ dodal Štefaňák, z iniciatívy ktorého v Tatrách vznikla aj spolupráca s Fórom pre pomoc starším, jedným z občianskych združení zaoberajúcich sa problematikou „šmejdov“.
V poslednom januárovom týždni prešla v parlamentnom schvaľovacom procese druhým čítaním novela zákona na ochranu spotrebiteľov pred nekalými praktikami príležitostných predajcov. K novým pravidlám patrí aj možnosť verejného pranierovania obchodnou inšpekciou. Možno aj preto bol promptnou odozvou na „zdvihnutý prst zákona“ medializovaný zánik hneď niekoľkých firiem s pochybným obchodným know-how... (stefa)


 

Ochrana spotrebiteľa 2014

Ochrana spotrebiteľa 2014

Ochrana spotrebiteľa 2014

Ochrana spotrebiteľa 2014

Ochrana spotrebiteľa 2014

Ochrana spotrebiteľa 2014

Ochrana spotrebiteľa 2014


 

dnes je: 21.7.2019

meniny má: Daniel

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka