Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Opäť pertraktovaný dopravný konsenzus

STARÝ SMOKOVEC – Na uzavretom rokovaní, ktoré sa uskutočnilo dnes v Starom Smokovci prejednávali zástupcovia mesta Vysoké Tatry a Železničnej spoločnosti Slovensko a. s.(ZSSK) konkrétne konštruktívne riešenia tatranského železničného systému.
„Z našej iniciatívy sa stretnutie dotklo aj novinky v integrovanom dopravnom systéme, zavedenia čipových kariet pre oba tatranské dopravné systémy – autobusy i železnicu,“ ozrejmuje jeden z dôvodov operatívneho stretnutia primátor Tatier Ing. Ján Mokoš.
„ Navrhnúť spoluúčasť zainteresovaných na krytí finačných nákladov tak, aby sa uznanie jedného platobného dokladu stalo realitou čím skôr, je našou prioritou,“ dodáva primátor J. Mokoš.
„Do mimoriadnej zmeny na riešenie prípojovosti vo Vysokých Tatrách, ktorá bola zavedená 21. januára sa nám nepodarilo zahrnúť viac pripomienok, pretože nám boli doručené až 16. januára,“ pripája sa vedúci oddelenia regionálnej dopravy Východ ZSSK Ing. L. Olexa. (Pripomienky v dotazníkovej forme sumarizovalo mesto Vysoké Tatry do 27. decembra m. r.) Zároveň však informoval o uplatnení zásadných pripomienok, ktoré budú zapracované do prvej oficiálnej zmeny cestovného poriadku 4. marca t. r. (napr. vlak 8123 na TEŽ s odchodom 15.06 zo Štrbského Plesa, príchod do Popradu – Tatier 16.15 bude celoročne vedeným – teraz sezónny). Novinkou pre trasu TEŽ bude kategória – „premáva v dňoch školského vyučovania“, ktorá sa bude týkať dvoch vlakov, napríklad 8205 (odchod T. Lomnica 7.32, príchod S. Smokovec 7.45). Pokračovaním na Štrbské Pleso eliminoval prestup v Starom v Smokovci a využívaný bol aj víkendovými cestujúcimi. Niektoré sezónne spoje sa stanu celoročnými.
Kritizovaný vlak 8126, ktorým na Štrbskom Plese cestujúci nestíhali prípoj na „zubačku“ do Štrby a museli tam čakať viac ako dve hodiny bude nahradený vlakom 8164, ktorý na Štrbskom Plese zastihne prípoje dva, jeden z toho sezónny.
Bezhotovostný spôsob platby bude témou trojstranného rokovania zvolaného na budúci týždeň, na ktoré je prizvané aj vedenie SAD a. s. Poprad.

                                                             Lucia Petrasová


 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka