Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Pohára primátora Vysokých Tatier

   Minulý štvrtok sa uskutočnilo prvé kolo lyžiarskych pretekov v obrovskom slalome O pohár primátora Vysokých Tatier, ktorý je venovaný deťom navštevujúcim školy na území mesta. Na Bukovú horu v Tatranskej Lomnici dorazilo štyridsaťdva detí, aby predviedli svoje lyžiarskej umenie medzi bránami. Potešila najmenšia výprava dvoch pretekárov zo Základnej školy vo Vyšných Hágoch. Tradične najväčšie zastúpenie mala Základná škola Tatranská Lomnica, ale nedali sa zahanbiť ani deti zo Základnej školy s Materskou školou v Dolnom Smokovci. „Podujatie vyvrcholí 14. marca na svahu Interski na Štrbskom Plese, kde sa okrem vyhodnotenia druhého kola, po sčítaní časov oboch pretekov vyhlásia aj absolútni víťazi tejto mládežníckej súťaže. Naším cieľom je však hlavne to, aby čo najviac detí si mohlo prísť zalyžovať a zároveň vyskúšať atmosféru pretekov,“  povedal Ján Bendík, vedúci oddelenia kultúry a športu mesta Vysoké Tatry.
   Už o mesiac sa deti môžu tešiť na ďalšiu súťaž spojenú s dobrou lyžovačkou a organizátori očakávajú, že bude aj väčšia účasť, keďže teraz  okrem úradujúcej chrípky, žiaci reprezentovali školy aj na iných súťažiach.
Prvý ročník lyžiarskych pretekov o Pohár primátora Vysokých Tatier sa uskutočnil v roku 1997, to znamená, že v tomto roku prebieha už jeho 17. ročník.
Výsledky: Najmladšie žiačky: 1. L. Weberová, 2. M. Denická, 3. P. Chudíková. Najmladší žiaci: 1. O. Piovarči, 2. K. Petrík, 3. A. Szaffko. Mladšie žiačky: 1. K. Štefaňáková, 2. M. Ilavská, 3. K. Kúkoľová, Mladší žiaci: 1. K. Pavelka, R. Leitner, 3. N. Plzák. Staršie žiačky: 1. Z. Denická, E. Barnášová, 3. B. Kolesárová. Starší žiaci: 1. O. Černický, 2. O. Weber, 3. E. Bajtoš. (ija)

 

Bližšie informácie nájdete tu


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka