Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Premietanie pre školy 2012

Miestnosť samovrahov, bol posledným snímkom premietnutým v Kine Tatry v Tatranskej Lomnici
Tak, ako sme to avizovali už na jar, pôsobenie kina na území Vysokých Tatier sa nedočkalo storočnice. Posledné premietanie sa v kine Tatry v Tatranskej Lomnici uskutočnilo v polovici septembra. Kinosálu ostatný raz zaplnili žiaci siedmych až deviatych ročníkov. Išlo o sponzorované filmové predstavnie, ktoré Mestská polícia (MsP) Vysoké Tatry sprostredkovala školákom ako súčasť programu prevencie pred šikanou prostredníctvom internetu a sociálnych sietí. “Pred dvoma rokmi sme im premietli film Katka, ktorý rozprával príbeh o drogovej závislosti a jej následkoch na mladý organizmus. Teraz sme sa snažili zamerať ich pozornosť na nástrahy virtuálneho sveta. Chodievame na prednášky a upozorňujeme deti na rôzne momenty, ale takáto ukážka je pre ne možno obraznejšia a prirodzenejšia, ako to, čo sa im snažíme povedať,“ vysvetlil zámer Jozef Štefaňák, zástupca náčelníka MsP Vysoké Tatry.
Žiaci tatranských základných škôl a ich rovestníkov z Lendaku a zo Ždiaru si pozreli poľsky film režiséra Jana Komasu Miestnosť samovrahov, ktorý zaznamenal veľký divácky i kritický ohlas na Festivale v Gdyni 2011 a na ďalších svetových festivaloch. Teší sa obľube najmä u tínedžerského publika. Jeho úspech súvisí najmä s faktom, že približuje svet, v ktorom dnes žijú mladí ľudia: virtuálna realita, šikana cez sociálne siete a problémy dospievania v súčasnom modernom svete.
Mladý poľský režisér Jan Komasa sa vo svojom filme zameriava na najvyužívanejšiu zbraň súčasnosti v stredoškolskej politike – Internet. Vovádza nás do sveta, kde má kyberšikana nedozierne následky a jeho svieži a presne vypočítaný prístup k látke nám umožňuje preniknúť do tohto sveta s oveľa hlbším porozumením. “Zo všetkých krásnych veľkých tém v umení ma v puberte najviac priťahovala téma lásky… Ani pri nakrúcaní Miestnosti samovrahov to nebolo inak. Láska, puberta a rebelanstvo sa tu miesia s hystériou internetových komunít, so závislosťou na ilúzii, posadnutosťou ľuďmi a možnosťou stvorenia seba samého vo virtuálnych svetoch,” vyznáva sa autor filmu. (ija)


 

Premietanie pre školy

Premietanie pre školy

Premietanie pre školy

Premietanie pre školy

Premietanie pre školy

Premietanie pre školy

Premietanie pre školy

Premietanie pre školy

Premietanie pre školy


 
 
Premietanie pre školy

Premietanie pre školy

Premietanie pre školy

Premietanie pre školy


 

dnes je: 21.7.2019

meniny má: Daniel

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka