Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Príhovor prednostu

 Vážení občania, vážení návštevníci Vysokých Tatier.

  Dovoľte, aby som Vás privítal na internetových stránkach mesta Vysoké Tatry - Mestského úradu Vysoké Tatry. V rámci skvalitnenia našich služieb pre Vás, pripravili sme tieto internetové stránky, aby sme dali súhrnnú informáciu ako pre občanov, tak aj pre návštevníkov nášho mesta. Na úvod mi dovoľte krátku informáciu o našom meste.

 Mesto Vysoké Tatry je samostatný, samosprávny územný celok SR, združujúci občanov s trvalým pobytom a subjekty sídliace alebo vykonávajúce svoju činnosť na území mesta. Mesto je právnickou osobou, ktorá hospodári s vlastným majetkom a svojimi majetkovými právami. Mestu možno ukladať povinnosti a zasahovať do jeho kompetencií len zákonom. Základnou právnou normou mesta je Štatút mesta Vysoké Tatry.

Všetky všeobecne záväzné nariadenia mesta, uznesenia mestských orgánov a iné predpisy musia byť v súlade so štatútom mesta a všeobecne právnymi predpismi.

Orgánmi mesta sú Mestské zastupiteľstvo a primátor mesta. Orgány MZ a primátora mesta sú: mestská rada, mestské výbory, komisie pri MZ, Mestský úrad, Mestská polícia, Hlavný kontrolór a Tatranský dvojtýždenník.

O pôsobnosti týchto orgánov sa dozviete v ďalších častiach našej prezentácie.


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka