Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Primátor mesta Vysoké Tatry finančne podporil vydanie najnovšej knihy spisovateľa Antona Rákaya

VYSOKÉ TATRY (17. október 2007) – Najnovšia kniha tatranského spisovateľa Antona Rákaya uzrie svetlo sveta aj vďaka finančnej podpore primátora mesta Vysoké Tatry a poslanca Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Jána Mokoša. Ten včera na jej vydanie venoval celý svoj mesačný poslanecký plat.

Podľa slov A. Rákaya dnes sa nedá vydať kniha bez pomoci sponzorov. Hoci ich oslovil tu-cet, desať z nich sa mu ani len neunúvalo odpovedať. Ako podotkol, je šťastný, že existujú výnimky a jednou z nich je práve primátor mesta Vysoké Tatry, ktorý ani na chvíľku nezavá-hal a pomohol.

Ing. Ján Mokoš je určite jedným z mála, ktorý rozdáva dary nielen vo volebných rokoch. Aj v súčasnosti sa snaží pomáhať Tatrancom prostredníctvom výťažkov z podujatí, nad ktorými drží záštitu. Výťažky z Plesu primátora a Tatranskej letnej dražby slúžia nielen jednotlivcom, ale aj kolektívom pôsobiacich na území mesta Vysoké Tatry.

Len počas deviatich mesiacov tohto roku primátor rozdelil 121 900 korún, z toho 28-tisíc ko-rún venoval zdravotne postihnutým občanom a ľuďom v hmotnej núdzi. Rozličnými sumami primátor podporil TJ Tatranská Lomnica, FK Vysoké Tatry, TJ Vysoké Tatry, FK Slovan Tat-ranská Kotlina, Klub seniorov Horskej služby, SZPB, OZ SKALA, ZŠ Tatranská Lomnica. Ušlo sa nielen kolektívom, ale aj jednotlivcom. Finančný príspevok určite potešil nádejného mladého tenistu Jakuba Stodolovského, športového rybára Michala Krebsa, umeleckého foto-grafa Viliama Malíka a v neposlednom rade aj už spomínaného Antona Rákaya, ktorý sa chystá vydať román s príznačným názvom Základný inštinkt. Časť financií putovala aj na podujatia ako boli napríklad Nosičská stovka či minifutbalový turnaj v Podbanskom.


Text k foto: Na vydanie románu Základný inštinkt venoval primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš celý svoj mesačný poslanecký plat.


 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka