Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Primátor mesta Vysoké Tatry si prevzal Plaketu Slovenského olympijského výboru

Počas piatkového 47. Valného zhromaždenia Slovenského olympijského výboru (SOV) v bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton odovzdali množstvo ocenení športovcom, športovým činovníkov a trénerom. Plaketu SOV za výrazné prispievanie k rozvoju olympizmu a športu si z rúk šéfa SOV Františka Chmelára prebral však aj primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš. „Šport je vo Vysokých Tatrách dôležitou súčasťou života, hoci podmienky dnes nie sú najjednoduchšie, ako samospráva sa snažíme v rámci možností pomáhať a to či už organizovaním športových podujatí, podporou telovýchovných jednôt a športových klubov pôsobiacich na území mesta, ale aj finančným prispením na podujatia, ktoré sa u nás konajú počas celého roka,“ vyjadril sa k oceneniu prvý muž tatranskej samosprávy, s ktorým  si spoluprácu pochvaľuje aj Olympijský klub Vysoké Tatry.

 

Do Vysokých Tatier putovali ešte dve ocenenia. Strieborný odznak SOV sa ušiel Pavlovi Mlynárovi, bývalému poprednému bežcovi na lyžiach, ktorý je aj po trénerskom pôsobení už viac než tridsať rokov činný ako športový funkcionár. V Stredisku štátnej športovej reprezentácie MV SR sa významne pričinil o rozvoj zimných športov. Bronzový odznak získal aj nedávny jubilant Stanislav Baluch, bývalý československý reprezentant v behu na lyžiach, majster ČSSR v lyžiarskom  maratóne v roku 1961. Dlhé roky sa venoval trénerskej práci v Stredisku vrcholového športu FMV ČH Štrbské Pleso.  (ija)

Primátor mesta Vysoké Tatry si prevzal Plaketu Slovenského olympijského výboru


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka