Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Primátor prijal jubilantov

VYSOKÉ TATRY (15. január 2008) – V obradnej sieni mesta Vysoké Tatry v Starom Smokovci prijal dnes tatranský primátor Ján Mokoš obyvateľov, ktorí v posledných me-siacoch uplynulého roka oslávili svoje životné jubileá.

„Opäť sa stretávame pri príležitosti vašich životných jubileí, nadväzujúc tak na tie naj-krajšie tradície, ktorých cieľom je uctiť si človeka,“ prihovoril sa oslávencom primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš. „Životné jubileá sú vždy príležitosťou, keď sa zamýšľame nad svojím životom i životom vôbec... Sme spolu s vami radi, že ste sa dožili krásneho veku zrelosti, v ktorom sa človek stáva nenahraditeľným svojou múdrosťou a skúsenosťami. Pretože veľkosť človeka nespočíva v jeho sláve, ale vo výsledkoch jeho práce. Šťastie človeka nespočíva v jeho spokojnosti, ale v tom, koľko ľudí urobil šťastný-mi. Múdrosť nie je v tom, koľko toho vie človek sám, ale v tom, ako vie svoju múdrosť odovzdávať iným,“ zdôraznil Ján Mokoš, ktorý využil slávnostnú chvíľu na to, aby oslá-vencom zaželal predovšetkým veľa zdravia, lebo len to dopraje prežiť krásne, plnohod-notné dni ďalšieho života.

Medzi jubilantmi, ktorí svoje narodeniny oslávili v mesiacoch október, november a december, nechýbal ani najstarší obyvateľ Vysokých Tatier 95-ročný nestor slovenskej dokumentárnej fotografie Viliam Malík.

 


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka