Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Putujúci Mikuláš otvoril Tatranské Vianoce 2007

VYSOKÉ TATRY (6. december 2007) – Tatranský putujúci Mikuláš, ktorý včera spoločne so svojim sprievodom priniesol darčeky najmenším Tatrancom vo východnej časti mesta, ot-voril seriál programov venovaných najkrajším sviatkom roka – Tatranské Vianoce 2007.

„Pôjde celkom o 24 programových produkcií, počas ktorých sa predstaví 112 účinkujúcich. Dôraz bol kladený hlavne na obdobie medzi sviatkami, kedy je vo Vysokých Tatrách najviac návštevníkov. Medzi 25. decembrom a novým rokom sa preto uskutoční až 13 podujatí," po-vedal dramaturg Tatranských Vianoc Ján Bendík z oddelenia kultúry a športu mesta Vysoké Tatry.

Po tom, ako putujúci Mikuláš obišiel materské škôlky v Tatranskej Kotline, Tatranskej Lom-nici a Dolnom Smokovci, si to dnes namieril k škôlkarom na Štrbskom Plese, Vyšných Há-goch a Novom Smokovci. Školákov sa už zajtra chystá potešiť Tatranský čarovný Mikuláš. Okrem darčekov na nich v kine Tatry čaká aj atraktívny program, v ktorom sa predstaví via-cero zaujímavých hostí.

Súčasťou bohatej programovej ponuky Tatranských Vianoc 2007 je aj oficiálne otvorenie zimnej lyžiarskej sezóny. Rovnako ako vlani, aj tento rok, sa dejiskom podujatia AHOJ ZI-MA! už budúcu sobotu stane Štrbské Pleso. Nebude chýbať tradičné privítanie snehovej vloč-ky, sľub lyžiarskych škôl či zábavné súťaže pre malých i veľkých. Lyžovačka v tento deň je pre všetkých celé dopoludnie grátis. O skvelú zimnú atmosféru sa postará ženská spevácka skupina zo Štrby, hudobníci z PROFILu a country formácia BLIZZARD.

Spoločná bohoslužba za účasti členov oboch najpočetnejších cirkví zavŕši v tretiu decembro-vú nedeľu celý seriál podujatí venovaných 60. výročiu vzniku mesta Vysoké Tatry. O štyri dni sa v tradičnom programe s vianočnou tematikou predstavia deti z tatranskolomnickej zá-kladnej, materskej a základnej umeleckej školy. Záver Vianočného koncertu bude patriť svia-točným melódiám v podaní Popradského dychového kvinteta.

Prvý sviatok vianočný ozvláštni zaujímavá kombinácia gitary a harfy v podaní dvojice mla-dých umelcov, zvaných Duo EGGCUTTERS. Vianočný komorný koncert vystrieda v druhý sviatok vianočný Vianočná rozprávka. Pred očami divákov ožije v podaní košického Divadla Maškrta nežná variácia biblického príbehu upraveného do rozprávkovej podoby o láske, na-rodení Ježiška a o všetkých, čo prichádzajú vždy na Vianoce. Známe vianočné skladby od viacerých svetových autorov v podaní dvadsaťpäťčlenného sláčikového orchestra MUSICA IUVENALIS z Košíc a opernej divy Lucie Knotekovej zaznejú počas Veľkého Vianočného koncertu v posledný decembrový štvrtok v Grandhoteli Praha v Tatranskej Lomnici. Posledný tohoročný piatok sa bude niesť v znamení Tatranskej predsilvestrovskej show na Štrbskom Plese. O zábavu sa postará známe duo komikov Kajzer&Meluš spoločne s hudobnými skupi-nami Tatranka a Metalinda.

Výber z najúspešnejších horských filmov zo známych svetových festivalov ponúknu v po-slednú decembrovú sobotu Vianoce s horským filmom v novosmokoveckom Kine Kriváň. V ten istý večer rozozvučia neďaleký kostol sv. Petra a Pavla árie a piesne od svetových auto-rov. S poslednými tónmi Vianočného operného koncertu sa v hoteli Smokovec začnú odohrá-vať Folkové Vianoce so skupinou HUPS, ktoré vzápätí vystriedajú Rockové Vianoce s po-pradskou rockovou skupinou MAGIC SEVEN.
Najkrajšie operetné melódie Gejzu Dusíka, Franza Lehára či Emericha Kálmána zaznejú v predposledný decembrový večer v podaní košického spevoherného súboru ARS LIRICA a hostí z vokálneho súboru TRIÁSZ VARIETAS z Veľkého Krtíša. Vianoce s operetou vzá-pätí vystriedajú Vianoce s horským filmom. V kine TATRY sa predstavia víťazné snímky z ostatných ročníkov troch medzinárodných festivalov horských filmov, ktorých dejiskom bo-li Trento, Banff a Poprad. Silvestrovský večer bude patriť jazzu. Počas jazzového večera v starosmokoveckej kaviarni Hoepfner bude okrem jazzu znieť aj pop, blues a rock v podaní DUO GUITAR EMOTION, ktoré sa predstaví spolu so skvelým spevákom Jaroslavom Kuľ-hom.

Do nového roku vkročia Vysoké Tatry Novoročným koncertom, ktorý bude zároveň aj po-sledným podujatím tohtoročných Tatranských Vianoc. Operné árie zaznejú v starosmokoveckej vile Flóre v podaní Silvie Kotkovej. Na klavíri ju bude sprevádzať An-drea Ľalíková a cimbalové tóny vylúdi Dezider Oláh. „Program celého seriálu bol namixo-vaný tak, aby si mohol prísť na svoje doslova každý. Z bohatej ponuky si možno vybrať napr. koncert dychového telesa, komorný koncert vážnej hudby, operu, operetu, divadlo, folk, rock, jazz či filmové umenie. Na všetky podujatia s výnimkou premietania horských filmov je vstup voľný," dodal Ján Bendík.


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka