Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Reflexné predmety 2013

Reflexnú výbavu chystajú pre rekordný počet prvákov

VYSOKÉ TATRY – Na prahu základných škôl (ZŠ) každoročne Mestská polícia (MsP) víta žiakov prvých tried praktickým darčekom. K výbave reflexnými predmetmi, ktoré ich lepšie zviditeľnia, pripoja aj tentoraz inštruktáž na bezpečný pohyb po cestách.

„Pre deti je nástup do školy významný krok, ktorý vedie k postupnému osamostatňovaniu,“ hovorí zástupca náčelníka MsP Jozef Štefaňák. „Chceme si deti trochu preveriť, nakoľko ovládajú teóriu bezpečnosti cestnej premávky. Tatranské cesty nie sú natoľko frekventované ako mestské, ale nebezpečenstvo číha na každej. Chceme deti vystríhať pred rizikom,“ vysvetľuje iniciátor projektov MsP zameraných na všetky vekové kategórie obyvateľstva v oblasti dopravnej výchovy, prevencie pred kriminalitou, či bezpečnosti seniorov.

Tohtoročný september by mala zasadnúť do školských lavíc v Tatrách polstovka prvákov, preto aj mestskáči prídu k nim poriadne nabalení. Z „mikulášskeho“ vreca vylovia ako darček praktické reflexné predmety, ktorými hneď na mieste názorne demonštrujú opodstatnenosť odrazového efektu. „V skratke deťom zdôrazníme, že by mali cez cestu prechádzať čo najmenejkrát, teda voliť najjednoduchší prístup ku škole, vždy sa pred vstupom na vozovku zastaviť a porozhliadať, nevybiehať spomedzi zaparkovaných vozidiel a cestu prejsť plynulo - sústrediť sa a nezarozprávať sa s kamarátmi,“ vyratúva niekoľko dôležitostí Štefaňák.

Klauzula o používaní reflexných prvkov pri zníženej viditeľnosti v obci sa do zákona o cestnej premávke ešte nedostala. Pre chodca ustanovenie zatiaľ platí len mimo nej. „Jesenné rána a niekedy aj celé dni u nás bývajú hmlisté, preto je dôležité „vidieť a byť videný“, pripomína zlaté pravidlo Štefaňák, čím konštatuje činnosť tatranských preventistov v oblasti dopravnej výchovy a bezpečnosti na ceste nad rámec zákona.

Najmenších žiakov si mestskáči „odchytia“ druhý deň školského roku, v utorok 3. septembra. Navštívia ich v ZŠ Tatranská Lomnica, v Dolnom Smokovci aj vo Vyšných Hágoch. Pripravili pre nich omaľovánku BECEPáčik radí, obojstranné pravítko s príručným rozvrhom hodín, brožúrku Zodpovedný rodič – zodpovedné dieťa, reflexný prívesok. Praktickým darčekom budú reflexné vestičky, ktoré určite ocení aj pedagogický dozor na výlete či exkurziách. (luci)


 

reflexné predmety 2013

reflexné predmety

reflexné predmety 2013

reflexné predmety

reflexné predmety 2013

reflexné predmety

reflexné predmety 2013

reflexné predmety

reflexné predmety 2013


 
 
reflexné predmety

reflexné predmety 2013

reflexné predmety

reflexné predmety 2013


 

dnes je: 21.7.2019

meniny má: Daniel

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka