Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Rekonštrukcia cesty II/534

Rekonštrukcia cesty II/534Vytlačiť
 

Začala sa rekonštrukcia cesty II/534

Upozorňujeme motoristickú verejnosť na informáciu o obmedzení na ceste II/534 medzi Popradom a Starým Smokovcom, ktorá je jedným z hlavných, veľmi frekventovaných prístupov (nielen) od diaľnice do Vysokých Tatier.

Vlastníkom cesty II. triedy č. 534 je PSK a jej správcom Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK), oblasť Poprad. Ako investícia, tak aj realizácia tohto projektu je kompetenciou PSK, ktorý ukončil proces verejného obstarávania. Realizátorom prác bude spoločnosť STRABAG, s. r. o. Rekonštrukcia cesty by mala trvať podľa predpokladov približne osem mesiacov, závisieť to bude tiež od poveternostných podmienok. Príslušným cestným správnym orgánom je Okresný úrad Poprad, ktorý určil zvláštne užívanie komunikácie, prenosné dopravné značenie a čiastočnú uzáveru cesty II/534 v km 2,567 – 7,810 v termíne od 16. júla 2019 do 30. júna 2020. Premávka bude zabezpečená vo voľnom jazdnom pruhu s obmedzeniami, pričom jazdné pruhy sú predelené a vo vybraných úsekoch je rýchlosť obmedzená na 30 km/h.

Letné podujatia to neohrozí

So zhoršenou dopravnou situáciou rátajú aj organizátori blížiaceho sa veľkého podujatia Medvedie dni. Tí zabezpečili pre návštevníkov viaceré odstavné plochy. V Smokovci bude posilnené parkovanie na futbalovom ihrisku a pred Royal Palace, k dispozícii však bude najmä kyvadlová doprava premávajúca od záchytného parkoviska situovaného južne od penziónu Raimund. Na cestovanie je takisto možné využiť verejnú autobusovú dopravu a Tatranskú elektrickú železnicu. Ak zvolíte cestovanie osobným automobilom, treba počítať so zvýšeným pohybom vozidiel a dopravným obmedzením v súvislosti s rekonštrukciou cesty II/537. Riešením môže byť zvoliť si prístupovú cestu cez Tatranskú Polianku alebo Starú Lesnú najmä v smere do Tatier.

Rekonštrukcia 5,27-kilometrového úseku komunikácie by mala priniesť skvalitnenie dopravy v podtatranskom regióne a s ňou spojeného cestovného ruchu a tiež prispieť k zvýšeniu bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Počas celej doby platnosti týchto obmedzení je v záujme nás všetkých, aby sme dbali o vlastnú bezpečnosť na ceste, ako aj bezpečnosť ostatných účastníkov premávky.

Odkaz na mapu s vyznačeným úsekom čiastočnej uzávierky cesty II/534

https://drive.google.com/open?id=1qZrWBuhuO2r3fidk2EjxNwHeKLMy7wFr&usp=sharing

 

 


 
 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka