Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Riziká práce v zahraničí

Študentom prednášali o „bielom mäse“. 
 
Horný Smokovec – Prevencia a informovanosť je najpodstatnejšia vec v boji, po drogách a zbraniach s tretím najrozšírenejším okruhom kriminality.
 
Presvedčili sa o tom aj študenti tretieho a štvrtého ročníka Stredného odborného učilišťa (SOU) spoločného stravovania v Hornom Smokovci. Tí včera v rámci vyučovania besedovali so zástupcom náčelníka mestskej polície Vysoké Tatry Jozefom Štefaňákom. Výber tejto školy nebol náhodný. Perspektívny odbor kuchár-čašník je lákadlom vyššieho zárobku v zahraničí. Väčšina týchto študentov po skončení školy odchádza pracovať do zahraničia. Podľa zástupcu náčelníka MsP. sa netransparentné agentúry orientujú práve na servírky a kuchárky. Tieto zamestnania patria do najrizikovejšej skupiny.
 
Prednáška spolu s filmom ( Lilja 4-ever) z prostredia nútenej prostitúcie bola doplnená propagačnými letákmi. Podľa pracovníka vnútorného odboru Okresného riaditeľstva policajného zboru v Porade Ľubomíra Mlynariča, nie je takáto prevencia zbytočná. „ Pre nás je dôležité, aby mali tieto dievčatá aspoň aké také základy, úplne pripraviť ich na to nikto nemôže.“
 
Študentky mali dojmy z prednášky viac menej totožné. „ Je to poučenie do života, dúfam že nám to pomôže,“ zhodli sa štvrtáčky Monika Zigová, Anna Stupáková a Michaela Košárová.(fab)
 
Čo radí polícia: 

  • Preveriť si agentúry a ľudí, ktorý v nej pracujú.
  • Nedovzdávať agentúre mobilný telefón.
  • Nenechať si na mieste odobrať pas, požiť niekým ponúkané omamné látky a pod.
  • Ak máte problém skontaktovať sa s domovskou ambasádou, aktivizovať políciu.
     
    Zdroj: Korzár 21.3.2007

 

Riziká práce v zahraničí 2007

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka