Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Školáci z Nosegawy vo Vysokých Tatrách

VYSOKÉ TATRY (4. septembra 2008) – Osemnásťčlennú delegáciu školákov a ich učiteľov z japonskej dedinky Nosegawa, ktorá je na päťdňovom výmennom pobyte v partnerskej Základnej škole Dolný Smokovec, dnes prijal primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš.

„Bude tomu za chvíľu päť rokov, čo sme podpísali dohodu o spolupráci medzi Vysokými Tatrami a Nosegawou. Som rád, že tradícia, ktorá bola založená sa neustále udržuje a vy prichádzate do Vysokých Tatier,“ prihovoril sa hosťom z ďalekého Japonska primátor Ján Mokoš.

Japonských školákov a ich učiteľov čaká pred odletom do krajiny vychádzajúceho Slnka ešte výlet na Lomnický štít a zajtra sa chystajú svojich rovesníkov z partnerskej Základnej školy Dolný Smokovec, s ktorou spolupracujú už desať rokov, zasvätiť do tajov japonských disco tancov či skladania tradič-ného origami. Prekvapenie im na oplátku pripravili aj dolnosmokoveckí školáci – svojich japonských kamarátov chcú naučiť ľudové tance. „Deti sa vždy tešia, keď môžu navštíviť Slovensko a zakaždým si od-tiaľ odnášajú množstvo pekných zážitkov,“ zhodli sa učitelia z japonskej Nosegawy.


 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka