Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Tatranci spojili sily na prvomájových oslavách

VYSOKÉ TATRY – Prvomájový deň pod tatranskými končiarmi je posledné roky spojený s bohatou nádielkou podujatí. Nebude to inak ani teraz. Návštevníci i obyvatelia sa môžu tešiť na nostalgický sprievod, kde bude možné vidieť pionierske uniformy, pokrokové heslá a transparenty, ale nebude chýbať ani tradičné stavanie mája či vystúpenie folklórneho súboru. Po prvýkrát však to bude pod jednotnou taktovkou. „Doposiaľ mesto Vysoké Tatry organizovalo len stavanie mája v lomnickom parku, retro oslavy si chystali smokoveckí podnikatelia. Tento rok sme spojili sily a radnica prispela kultúrnym programom,“ prezradil Ján Bendík, vedúci oddelenia kultúry a športu mesta Vysoké Tatry. Všetko vypukne o pol desiatej predpoludním pri Hoteli Atrium v Novom Smokovci, kde na úvod zahrá Dychová hudba Dubňanka zo Žiliny. Nasledovať bude retro sprievod Smokovcami a následne sa predstaví humoristická dvojica Kajzer&Meluš.

„Predpokladaný koniec prvej časti oficiálneho programu je plánovaný pol hodiny popoludní, ale to nie je ani z ďaleka všetko. Doprajeme návštevníkom čas na obed a o štrnástej hodine už pokračujeme v Centrálnom mestskom parku v Tatranskej Lomnici,“ dopĺňa Bendík. Okrem už spomínaných humoristov sa predstaví aj Folklórny súbor Vagonár, Zábavno-hudobná skupina Traky z Čane a na záver je prichystaná tancovačka s Duom Style.

Počnúc prvomájovým štvrtkom sú pripravené aj ďalšie možnosti ako vo Vysokých Tatrách stráviť pekné chvíle, či už to bude na Skalnatom plese, kde sú pre deti nachystané animácie a zábavné hry alebo netradičné poznávanie prírody s ochranármi, ktoré je pripravené až do nedele.

V sobotu je to zasa netradičný cyklomaratón organizovaný Grand Hotelom Bellevue v Hornom Smokovci, kde na osemkilometrovej trati je pripravených niekoľko stanovíšť so zaujímavými disciplínami.

Napokon, na Štrbskom Plese je možné stihnúť prvé tohtoročné člnkovanie.   

 

V predchádzajúcich rokoch si počas osláv sviatku práce našli cestu do Tatier  tisícky ľudí, preto ak bude s organizátormi spolupracovať aj počasie, nemalo by to byť inak ani zajtra.  (ija)


 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka