Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

TATRANSKÁ ŠKOLA REGIONÁLNEHO ROZVOJA

Mesto Vysoké Tatry v spolupráci s partnermi (ŠL TANAP, MVO Ľudia a voda, MSPP, n.o.) odštartuje 26. novembra na Mestskom úrade v Starom Smokovci úvodnou konferenciou projekt TATRANSKÁ ŠKOLA REGIONÁLNEHO ROZVOJA.
Cieľom projektu je rozvinúť zručnosti a tvorivý potenciál všetkých zainteresovaných skupín vo Vysokých Tatrách i v celom Tatranskom regióne, aby Tatranci boli sami schopní vedieť rozpracovávať projekty i celé programy pre trvalo udržateľný rozvoj Tatranského regiónu. Ďalším cieľom projektu je založiť 11 multisektorových tímov, zložených zo zástupcov samosprávy, štátnej správy, odborníkov a občianskych aktivistov, ktorí v nasledujúcich 8 mesiacoch pripravia 11 rozvojových programov v oblasti ochrany prírody, cestovného ruchu, alternatívnych zdrojov energie, odpadov, dopravnej infraštruktúry, ochrany vodných zdrojov, vzdelávania, informačnej infraštruktúry, regionálnej komunikácie i rozvoja služieb.
Ambíciou projektu je prispieť ku kultúre dialógu, tolerancie, transparentnosti, otvorenosti, komunikácie i načúvania, ktorá v Tatrách po ničivej víchrici chýba. K dialógu sú prizvaní aj podnikateľské subjekty, ktoré majú s Tatrami dobrý úmysel.
Očakáva sa, že výsledky projektu budú predložené samospráve Vysokých Tatier, samosprávam z regiónu i Prešovskej regionálnej samospráve, ktoré sa aktívne zúčastnia v projekte na schválenie v zastupiteľstvách, ako kľúčový rozvojový dokument pre udržateľný rozvoj Tatier. Očakáva sa, že výstupy z projektu budú predložené Vláde SR na schválenie, ako kľúčového strategického dokumentu.
Projekt je financovaný z Európskeho sociálneho fondu, koordinovaný Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR s 5% koofinancovaním mesta Vysoké Tatry v celkovej výške 9,5 mil. Sk. V prípade aktívneho vstupu podnikateľských subjektov do projektu, si budú musieť náklady hradiť z vlastných zdrojov.
Všetky informačné linky manažmentu projektu, komunikácie medzi frekventantmi, ďalšími záujemcami, s verejnosťou v regióne i na celom Slovensku budú zabezpečované prostredníctvom webovej stránky www.tatrypreludi.sk.

     

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka