Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Tatranská škola regionálneho rozvoja má zelenú

VYSOKÉ TATRY (8. august 2007) – Projekt Tatranská škola regionálneho rozvoja dostal zelenú. Mesto Vysoké Tatry naň získalo nenávratný finančný príspevok z prostriedkov Eu-rópskeho sociálneho fondu (ESF) v celkovej výške 9,6 milióna korún.

„Cieľom projektu je vytvoriť podmienky pre dialóg medzi verejnou správou, odborníkmi, pod-nikateľmi a občianskou pospolitosťou v Tatranskom regióne,“ prezradil manažér projektu Pe-ter Plachý. Prostredníctvom neho by mali nájsť spoločnú reč pri riešení ekonomických, so-ciálnych, kultúrnych a environmentálnych problémov regiónu. „Súčasne sa naučia navzájom komunikovať a hľadať spoločné riešenia pre seba i komunitu,“ doplnil Plachý. Výsledkom by malo byť jedenásť akčných plánov zameraných na každú z nasledovných oblastí: ochrana prí-rodných zdrojov, cestovný ruch, dopravná infraštruktúra, ochrana vodných zdrojov, infor-mačná štruktúra, ľudské zdroje, odpadové hospodárstvo, využívanie obnoviteľných zdrojov elektrickej energie, komunikácia zainteresovaných subjektov zmeny v regióne, systém certifi-kácie kvality samospráv a rozvoj služieb pre návštevníkov Tatier. „Nezanedbateľným príno-som celého projektu je aj to, že mesto Vysoké Tatry získa kvalifikovaných ľudí, ktorí budú schopní spoločne navrhnúť ďalšie aktivity pre rozvoj Tatier,“ vyjadril sa primátor mesta Vy-soké Tatry Ján Mokoš.

Aktuálne informácie o projekte budú priebežne zverejňované na internetovej stránke www.tatrypreludi.sk , ktorá by mala byť k dispozícii už v najbližších dňoch.


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka