Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Tatranská škola regionálneho rozvoja pokračovala prvým stretnutím

Tatranská škola regionálneho rozvoja pokračovala prvým stretnutím
STARÝ SMOKOVEC (31. januára 2008) - Prvým stretnutím pracovných skupín pokračoval projekt Tatranská škola regionálneho rozvoja (TŠRR), na ktorý vlani mesto Vysoké Tatry získalo nenávratný finančný príspevok z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu (ESF).

Prostredníctvom projektu, ktorého cieľom je vytvoriť podmienky pre dialóg medzi verejnou správou, odborníkmi, podnikateľmi a občianskou pospolitosťou v regióne Tatier, by jeho účastníci mali nájsť spoločnú reč pri riešení ekonomických, sociálnych, kultúrnych a environmentálnych problémov regiónu. Okrem zástupcov tatranskej samosprávy sa do projektu zapojili aj ich kolegovia spod Tatier, občianske združenia, či obe kľúčové organizácie pôsobiace na území Vysokých Tatier, ktorými sú Štátne lesy a Správa Tatranského národného parku (TANAPu).

„Očakávam, že projekt posilní spoluprácu a partnerstvá, aby sme sa my Tatranci spoločne tešili z riešení prospešných pre nás všetkých," zdôraznil vo svojom príhovore k frekventantom primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš. „O Tatrách sa po pamätnej víchrici v novembri 2004 pohovorilo a popísalo kadečo. Zväčša sme my Tatranci počúvali, čo máme robiť, ako máme robiť a aké rozhodnutia máme prijímať. Vďaka podpore projektu Tatranská škola regionálneho rozvoja máme jedinečnú príležitosť, my Tatranci, túto situáciu zmeniť," dodal Ján Mokoš.
Výsledkom projektu, ktorý potrvá do polovice októbra, by malo byť jedenásť akčných plánov zameraných na každú z nasledovných oblastí: ochrana prírodných zdrojov, cestovný ruch, dopravná infraštruktúra, ochrana vodných zdrojov, informačná štruktúra, ľudské zdroje, odpadové hospodárstvo, využívanie obnoviteľných zdrojov elektrickej energie, komunikácia zainteresovaných subjektov zmeny v regióne,
systém certifikácie kvality samospráv a rozvoj služieb pre návštevníkov Tatier.

Aktuálne informácie o projekte nájdete na internetovej stránke www.tatrypreludi.sk.


 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka