Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Tatranské kultúrne leto 2007 bude lámať rekordy

VYSOKÉ TATRY (29. jún 2007) – Tohtoročné Tatranské kultúrne leto (TKL) bude lámať všetky doterajšie rekordy. Organizátori pre návštevníkov tentokrát pripravili 65 podujatí, v rámci ktorých sa predstaví vyše 1 300 účinkujúcich.

„Takúto bohatú programovú nádielku Vysoké Tatry doposiaľ nemali. Je to aj vďaka tomu, že časť programov preberáme od Matice slovenskej, ktorá prvý júlový týždeň vo Vysokých Tat-rách organizuje spoločne s Prešovským samosprávnym krajom a mestom Vysoké Tatry Ma-tičný svetový festival slovenskej mládeže,“ vysvetlil Ján Bendík, vedúci oddelenia kultúry a športu mesta Vysoké Tatry, ktoré je hlavným organizátorom TKL.

Medzinárodný festival kultúry a umenia odštartuje už zajtra letnou nostalgickou jazdou histo-rickej električky Kométy a posvätením prameňa Smokoveckej kyselky spojeným s krstom najnovšej knihy historika Ivana Bohuša ml. Počas dvoch letných mesiacov sa 63 špičkových domácich i zahraničných umeleckých kolektívov a 21 umelcov – sólistov postará návštevní-kom TKL o nezabudnuteľný kultúrny a umelecký zážitok. „Výnimočnou hudobnou udalosťou bude koncert pri príležitosti 115. výročia narodenia hudobného skladateľa a tatranského ho-teliera Jána Móryho. V európskej premiére totiž predstaví hudbu a kedysi populárne šlágre z jeho operiet v jazzovom a swingovom aranžmáne,“ dodal Ján Bendík. Súčasťou júlovej programovej sklady sú aj tri festivaly – Strunobranie, Stretnutia a Opernfest Tatry 2007.

Po prvýkrát vo svojej histórii nebude žiadne z podujatí TKL na Štrbskom Plese. Dôvodom je verdikt Najvyššieho súdu SR, ktorý začiatkom mája rozhodol, že zatiaľ ešte stále časť mesta Vysoké Tatry prejde pod správu obce Štrba.

Tohtoročnou novinkou je aj bulletin TKL. Plnofarebnú skladačku, ktorá informuje o podujatiach festivalu v slovenčine, angličtine a poľštine, zoženiete nielen v informačných kanceláriách vo Vysokých Tatrách, ale aj v podhorí.

Tatranský dvojtýždenník 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka