Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Tatranské kultúrne leto 2007 prelomilo všetky doterajšie rekordy

VYSOKÉ TATRY (4. september 2007) – Tohtoročné Tatranské kultúrne leto, ktoré v nedeľu vyvrcholilo bohatým záverečným programom pre deti i dospelých, prelomilo všetky doterajšie rekordy. V rámci dvojmesačného maratónu kultúry a umenia sa pred-stavilo 1 164 účinkujúcich z deviatich krajín dvoch kontinentov. Šesťdesiatšesť podujatí videlo rekordných 18 700 divákov!

„Tatranské kultúrne leto prinieslo naozaj široké spektrum umeleckých žánrov tak, aby si milovník akéhokoľvek druhu umenia mohol nájsť v programovej ponuke to svoje,“ vyjad-ril sa Ján Bendík, vedúci oddelenia kultúry a športu mesta Vysoké Tatry, ktoré je hlav-ným organizátorom TKL. Jeho súčasťou boli tento rok aj štyri významné festivaly - Stru-nobranie, Matičný svetový festival slovenskej mládeže, Stretnutia a Opernfest Tatry 2007.

Výnimočnou hudobnou udalosťou tohto leta bol koncert usporiadaný pri príležitosti 115. výročia narodenia hudobného skladateľa a tatranského hoteliera Jána Móryho, ktorý v európskej premiére predstavil hudbu a kedysi populárne šlágre z jeho operiet v jazzovom a swingovom aranžmáne. „Z promenádnych koncertov si najväčšiu pozornosť právom vyslúžil nemecký mládežnícky orchester HAPPY JUNIOR BAND, ktorého päť pro-dukcií v jednotlivých mestských častiach zhliadlo viac ako 2 300 návštevníkov,“ doplnil Ján Bendík.

Po prvýkrát v histórii Tatranského kultúrneho leta sa dejiskom festivalu stalo až sedem mestských častí. Tohtoročnou novinkou bol aj programový bulletin. Plnofarebnú skladač-ku v troch jazykových mutáciách (slovenčine, angličtine a poľštine) dostali do schránok nielen všetky domácnosti v meste, ale bola aj na pultoch informačných kancelárií vo Vy-sokých Tatrách, celom podhorí i v poľskom Zakopanom.

„Po tohoročnom Tatranskom kultúrnom lete možno konštatovať, že Vysoké Tatry sa ok-rem mesta turistiky, športu, oddychu a kúpeľníctva stali aj mestom kultúry,“ dodal Ján Bendík.


 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka