Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Tatranský fotomaratón už po tretíkrát

Tatranský fotomaratón už po tretíkrát

  VYSOKÉ TATRY (19.septembra 2013) - Už tento víkend Horský interneto-vý klub, o.z. (www.hory.sk) a mesto Vysoké Tatry usporadúvajú tretí ročník Tatranského fotomaratónu (TF 2013).  Novinkou tohtoročného podujatia bude rozdelenie súťažnej časti do dvoch kategórií. Obe budú mať vlastné témy. Prvá - A. kategória MESTO zahŕňa osem hodín fotografovania na celom území mesta Vysoké Tatry, od Podbanského po Tatranskú Kotlinu. Druhá B. kategória HORY obsahuje 30 hodín fotografovania vo vysokohorskom prostredí s možnosťou prenocovania na vysokohorskej chate. Témy oboch kategórií budú vyhlásené pred štartom, ktorý sa uskutoční 21. septembra o 9-tej hodine pred Horskou klubovňou (Švajčiarsky dom) v Starom Smokovci. Po vyhlásení ôsmich tém, budú mať účastníci možnosť ich stvárnenia na ôsmich fotografiách, a to v časovom intervale prislúchajúcom danej kategórii. Vo fotografiách musí byť zrejmý súvis zobrazovaných motívov k Vysokým Tatrám.

  Od začiatku augusta je možné sa elektronicky registrovať na oficiálnych web stránkach Tatranského fotomaratónu (www.fotomaratón.hory.sk). Pre online registrovaných účastníkov TF 2013 bude zabezpečené bezplatné parkovanie na území mesta Vysoké Tatry, špeciálny balíček obsahujúci poukážky na zľavy od našich partnerov, ako aj sladké prekvapenia, kávička/čaj či špeciálne tatranské občerstvenie.

  Pre väčšie skupiny súťaženiachtivých milovníkov fotografovania a Tatier organizátori pripravili výhodné skupinové štartovné. V sobotný večer čaká účastníkov príjemné posedenie v Horskej klubovni spojené s premietaním outdoorových filmov a prezentáciami fotografií s horskou tematikou.

  Fotografie vyhodnotí odborná porota zložená najmä z popredných horských a tatranských fotografov. Odovzdávanie cien spojené s vernisážou víťazných fotografií sa uskutoční v priebehu októbra v Horskej klubovni v Starom Smokovci. Aj tento rok si ocenení súťažiaci odnesú bohaté cenové portfólio od pobytov, cez hodnotné vecné ceny až po darčekové poukazy.

  Všetky podrobnosti o Tatranskom fotomaratóne, ako aj súvisiace aktuality, môžu záujemcovia nájsť na stránke fotomaratónu www.fotomaraton.hory.sk.  
Tatranský fotomaratón organizuje Horský internetový klub v spolupráci s mestom Vysoké Tatry.
  Nad podujatím prevzal záštitu primátor mesta Ján Mokoš.


 
ÚvodÚvodná stránka