Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Úspechy Tatranca Adama Žampu ocenil aj primátor

Úspechy Tatranca Adama Žampu ocenil aj primátorÚspechy Tatranca Adama Žampu ocenil aj primátor

   VYSOKÉ TATRY (20. február 2013) – Slovenského reprezentanta Adama Žampu dnes prijal primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš, aby mu poďakoval za úspešnú reprezentáciu mesta a poprial mu mnoho ďalších športových úspechov.

   „Už teraz som hrdý na to, čo sa Adamovi podarilo dosiahnuť. Je to skvelý úspech nielen pre Slovensko, ale i pre mesto Vysoké Tatry. Želám mu mnoho ďalších športových úspe-chov a verím, že nám všetkým bude robiť vo svete skvelé meno i naďalej,“ povedal na stretnutí s úspešným Tatrancom primátor Ján Mokoš. Ako poďakovanie za úspešnú reprezentáciu mesta Vysoké Tatry odovzdal Adamovi Žampovi pamätnú plaketu a finančný príspevok z výťažku z Plesu primátora Vysokých Tatier.

   Adam Žampa si na Majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach v rakúskom Schladmingu v superkombinácii vyjazdil 13. miesto, sedemnásty skončil v obrovskom slalo-me a v záverečnej disciplíne – slalome uzatváral pätnástku najlepších. Ostatné umiestnenie na šampionáte navyše vyšperkoval najrýchlejšou jazdou druhého kola. „Som šťastný, že mi to takto vyšlo, keby mi niekto pred šampionátom  povedal, že skončím v troch disciplínach do dvadsiatky, tak by som to určite zobral. Trošku ma mrzí, že v „obráku“ mi pätnáste miesto ušlo o tridsaťdva stotín,“ zrekapituloval svoje úspechy na majstrovstvách dvadsaťdvaročný Tatranec, ktorý si pozornosť médií vyslúžil zaujímavým dizajnom pretekárskej prilby.

   Výkričník medzi dvoma otáznikmi naznačoval, že hľadá sponzora, ktorý by mu pomohol pri vykrytí nákladov na prípravu i kolotoč pretekov. „Verím, že čoskoro sa niečo nájde. Začínajú sa ozývať nejakí ľudia a chcú sa po sezóne stretnúť, tak som zvedavý ako to dopadne, ale všetko je vždy tak, ako to má byť,“ doplnil Žampa.


 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka