Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

VEREJNÁ DISKUSIA

Aké služby Vám chýbajú vo Vysokých Tatrách ?

Aké služby Vám chýbajú vo Vysokých Tatrách ?

Pridať príspevok

 
pridané 23.3.2018 10:13:39

Je recyklovanie "reckylovaním" ?

Dobrý deň,

v meste Vysoké Tatry, časť Tatranská Lomnica bývam už viac ako rok. V našej domácnosti odpad recyklujeme, keďže k tmu mesto zabezpečil aj príslušné kontajnery (papier, sklo, plasty, biodpad). Dnes ráno ma však zaskočilo, keď som videla, ako smetiari všetky kontajnery zosypujú do jedného smetiarskeho auta.

Prosím Vás, vedeli by ste mi vysvetliť, prečo vo veľa domácnostiach obyvatelia recyklujú odpad podľa príslušných kontajnerov, keď to aj tak všetko skončí na jednej kope ?
Prosím Vás, vedeli by ste mi popísať, ako vlastne prebieha separácia odpadu v meste Vysoké Tatry, potom, čo skončí separovaný odpad v príslušných kontajneroch ?

Prosím Vás, vedeli by ste mi zaslať:

Harmonogram zvozu jednotlivých triedených zložiek je zverejnený na webovom stránke mesta a to: www.vysoketatry.sk. - ktorý som tu nikde nenašla ?

Za odpovede vopred ďakujem

Zvedavá som


 
pridané 15.5.2017 12:57:48

Kadernik v Tatranskej Lomnici

Dobry den, chystam sa do Tatranskej Lomnice na skolenie a rada by som vyuzila cas po skoleni (poobede, vecer) na navstevu kadernika, ci pedikury. Na internete som vsak nasla len jedno kadernictvo a aj to ma telefonne cislo neexistujuce.
Prosim Vas je niekde v Tatranskej Lomnici a okoli moznost takych sluzieb ako kadernictvo, pedikura... (mimo hotelov, ktore tieto sluzby poskytuju len pre u nich ubytovanych hosti)? Ak ano, je na nich kontakt niekde na inetrnete?

Julia


 
pridané 9.4.2016 16:24:54

školská práca

Dobrý deň, chcela by som poprosiť tých, ktorí sú práve z Vysokých Tatier aby mi pomohli s úlohou, ktorú sme dostali na hodine geografie a odpovedali mi na pár otázok... Pomohlo by mi dozvedieť sa niečo o primátorovi, aká je s ním spokojnosť, čo musím v Tatrách vidieť, čo Vám v meste chýba, aká je zdravotná starostlivosť, školstvo, doprava a nočný život, aké podniky poprípade obchody sú u Vás obľúbené, ale aj hocičo iné o Vašom meste. Ďakujem veľmi pekne, pekný deň

Simona


 
pridané 18.10.2015 12:16:50

Aké služby chýbajú? Bezpečnosť!!!

Je to problém, ktorí síce nie je len čisto tatranský, ale vo Vysokých Tatrách najvypuklejší a tiež aj jeden z množstva dôvodov prečo sa prichádza o turistov. Je absurdné ak turisti a obyvatelia sú už v blízkosti svojich domovov ohrozovaní medveďom a namiesto toho aby sa počty medveďom regulovaným odstrelom zredukovali, náčelník mestskej polície hovorí o tom, že ich treba odplašiť rolničkami a pod. veď vraj človek nie je v potravinovom reťazci medveďa. Toto je absurdistan. Kedy sa to zmení? Koho musí medveď dokaličiť, aby sa niekto touto problematikou zaoberať. Asi len ministra životného prostredia!

návštevník


 
pridané 27.4.2015 01:20:46

Podnikanie po slovensky

Pod rozvojom cestovného ruchu na SR si niekto predstavuje, že postaví lanovku, a hotovo. V Poprade na stanici žiadna pohľadnica s obrázkom Tatier, žiadne letáčiky, mapky, infocentrum som nenašla. V Smokovci detto, keď si si nenaštudoval cez internet, kam chceš ísť, tvoja smola. Pri kúpe lístka na lanovku na Hrebienok opäť žiadna mapka, nič, zato je tam neúrekom letáčikov o krémoch na pleť. Pani ktorá predáva lístky nám poradila, aby sme si kúpili hneď aj lístky naspäť, veď je to len 0,50 e naviac. Musela vedieť, že sa nestihneme vrátiť do posledného odchodu lanovky. Skutočne ma nenapadlo, že odchod zhora je do určitého času, smola. Na opačnej strane lístka nie sú odchody lanovky, ale opäť reklama na krém. Pri návrate na Hrebienok o 16:30 reštaurácia zatvorená, bolo nás 5, a chceli sme všetci večeru, s prirážkou sme rátali. Opäť naša smola. Jediné pozitívum Zamkovského chata- jednotka s hviezdičkou pre personál. Takže keď ideš do Tatier, so sebou ceruzu a papier, a pekne značiť odchody lanoviek, aj otváraciu dobu v reštauráciách a nezabudnúť si zobrať plánik trasy už z domu! Milí Tatranci, je vidno, že turistov očakávate s otvorenou náručou.

Jarmila Jurigová


 
pridané 13.2.2015 12:02:52

Svetová Zimná Univerziáda 2015 vs. Tatry Ice Master 2015

Veľmi som sa tešila z toho, že Tatry budú opäť žiť svetovými podujatiami. Nenechala som si ujsť tak zimnú univerziádu, ako aj majstrovstvá sveta v stavaní ľadových sôch. Univerziáda bola naozaj z pohľadu diváka profesionálne zorganizovaná, pričom by som chcela vyzdvihnúť predovšetkým parkovanie. Nakoľko bola v piatok kalamitná situácia, predpokladala som, že dostať sa autom na Štrbské Pleso v sobotu, bude problém. Nehovoriac o voľných parkovacích miestach. Na moje veľké prekvapenie ani jedno, ani druhé nebol vôbec žiaden problém. Išla som cestou cez Tatranskú Štrbu, v ktorej už usmerňoval pán pri vjazde do obce, že kľudne môžem pokračovať v ceste na Štrbské, nakoľko je tam upravená cesta a voľné parkovacie miesta. Podotýkam, že parkovanie bolo ZADARMO! Čo inak parkovné stojí 5,50 na 1 deň... Atmosféru podujatia a ponúkané športové disciplíny som si vychutnala plnými dúškami, bez akejkoľvek obavy o auto alebo o svoje zdravie z hľadiska neodhrnutých ciest a pod. A tu sa dostávam k problému, čo ma na podujatí Tatry Ice Master 2015 znechutilo tak, že budúci rok určite neprídem, ani túto akciu nebudem odporúčať nikomu inému navštíviť... Rovnako som sa do Starého Smokovca vybrala autom, kde som márne na vyznačených parkoviskách hľadala možnosť zaparkovať. Koordinátori parkovísk /prevažne policajti/ len otáčali autá späť tam, odkiaľ prišli.. Čo šofér v aute, tak to hromžil, márne hľadal voľné parkovacie miesta.. Nakoniec sa mi podarilo zaparkovať pred jedným nemenovaným hotelom, čo bolo absolútne východisko z núdze.. To ale návštevník neznalý tatranského prostredia nemohol tušiť, že žiaľ toto bola jediná možnosť parkovania.. A samozrejme ani omylom parkoviská neboli zadarmo.. Na moje veľké prekvapenie a po tvrdeniach policajtov, že parkoviská sú plné, som ale cestou k lanovke videla, že parkoviská predsa len majú nejaké miesta voľné.. Týmto som sa presvedčila, že nie je organizácia ako organizácia.. Po tých peripetiách som sa nakoniec na Hrebienok vyviezla lanovkou /tiež za nie malý peniaz/, nakoľko som stratila veľa času krúžením po Smokovci a hľadaním miesta na parkovanie. Pôvodný zámer bol prejsť sa na Hrebienok pešo. Samotné podujatie hodnotím ako veľmi pekné, ale po týchto nepríjemnostiach ma prešla chuť aj nálada prísť aj budúci rok..
Pýtam sa teda - skutočne si kompetentní myslia, že Tatry sú vhodným miestom relaxu a dovoleniek nielen pre našincov, ale predovšetkým chcú takýmto spôsobom prilákať zahraničných návštevníkov...? No, ja ako domáci návštevník nemám problém prísť do -Starého Smokovca hoci aj autobusom, potom sa prejsť pešo, ale prísť z ďaleka - hoci len zo stredného, či západného Slovenska a mať už pri vstupe do Tatier takýto zážitok... Ďakujem, neprosím... Toto skutočne nie sú služby, ktoré ma prilákajú do našich "milovaných" Tatier...

S pozdravom
Kežmarčanka


 
pridané 25.4.2014 14:03:33

Vážený pán primátor mesta Vysoké Tatry,

Vážený pán primátor mesta Vysoké Tatry,

tento list vznikol ako reakcia na informácie ohľadom plánovanej výstavby novej zjazdovky na Štart pri výjazde z Tatranskej Lomnice smerom na Tatranské Matliare, ktorej súčasťou má byť parkovací dom, garáž pre snežnú techniku, ski-bar a správ týkajúcich sa plánov na vybudovanie lanovky, ktorá by spojila Hrebienok so Skalnatým plesom v oblasti najprísnejšej ochrany.

Pán primátor, tieto správy ma ako rodeného Tatranca, ktorý Vysokými Tatrami žije, pobúrili a rozhorčili, keďže sú v priamom rozpore s tým, čo ste kedysi sám s hrdosťou hlásali. Dovoľte mi, pripomenúť Vám slová Vášho príhovoru primátora, ktorý je uverejnený na webovej stránke mesta Vysoké Tatry od 30.03.2007:

„Mesto si postupne vyprofilovalo svoje základné funkcie a to: liečebnú, rekreačnú, športovú a bývania a to všetko v symbióze s tvorbou a ochranou životného prostredia.

Vysoké Tatry sú právom najnavštevovanejšou lokalitou Slovenska. Je až unikátne, že sa človek dostane vo veľmi krátkom čase z civilizovanej krajiny do vysokohorského prostredia s typickým reliéfom hôr, jedinečnou flórou a faunou. Rovnako to pre relaxáciu a rekreáciu využívajú turisti, ako pre liečbu chorôb horných dýchacích ciest pacienti.

Ľudia teda prichádzajú do Vysokých Tatier za oddychom, za zdravím. Prichádzajú do najstaršieho slovenského národného parku, v ktorom platia presné pravidlá pohybu v ňom. Všetci si v momente, keď vstúpime do čarovného chrámu prírody musíme uvedomiť, že ju máme požičanú od našich vnukov.“

Pán primátor, je smutné, že týmto slovám nie je možné viac veriť, keďže sú v rozpore s Vašimi skutkami a rozhodnutiami, rovnako ako odporujú skutkom a rozhodnutiam poslancov a zamestnancov Oddelenia výstavby, investičnej činnosti a územného plánovania mesta Vysoké Tatry.

Ako je možné, že boli zámer a aktivity spoločnosti Tatry Mountain Resorts na vybudovanie údolnej stanice novej šesťsedačky pri výjazde z Tatranskej Lomnice smerom na Tatranské Matliare odobrené v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie v roku 2008 a následne ich schválili i mestskí poslanci v územnom pláne mesta Vysoké Tatry?

Je podľa Vás, pán primátor, daný stavebný zámer v symbióze s tvorbou a ochranou životného prostredia?

Ako ste mohli dopustiť tento stav?

Ako sa môžete nečinne prizerať na devastáciu čarovného chrámu prírody nevyčísliteľnej hodnoty a významu s jedinečnou faunou a flórou?

Budete sa Vy, pán primátor, vedieť pozrieť do očí Vašich vnukov, keď uvidia spúšť, ktorej ste požehnali?

Pán primátor, napriek drastickým zásahom do prírody na Štrbskom plese, v Tatranskej Lomnici a Skalnatom plese vplyvom aktivít spoločnosti Tatry Mountain Resorts, ktoré navždy a nezvratne menia tvár a charakter Vysokých Tatier, verím, že na nasledujúcich rokovaniach spolu s poslancami mesta, akýkoľvek návrh vybudovania ďalších parkovísk, zjazdoviek a lanoviek na území Vysokých Tatier zamietnete a ukončíte tak veľmi agresívne a necitlivé zásahy do tatranskej prírody.

S úctou
Tatranec

Tatranec


 
pridané 23.2.2014 19:05:40

NAČO pisat?

Som tatranec aj ked byvam v Poprade. No co sa deje v Tatrach som SKLAMANY!!! Prikladom je schvalenie poslancami ci posrancami najom Svajciarskeho domu!!!
Aby ste boli v obraze! BOLI DVAJA UCHADZACI ( MENA NEBUDU) . TATRANEC A BRATISLAVAK. Co myslite komu to odklepli. kto tipuje druheho (BA) trafil. Nepresla ani vyssia ponuka ( najom + 5 percent z obratu) a viac sluzieb!!! A ze TATRANCI!!!
HAMBA VAM!!!

Jan Huszarik


 
pridané 3.1.2014 13:39:41

aké služby chýbajú vo VT?

Chýba kvalitný obchodný dom s bežným sortimentom tak, ako voľakedy a dom služieb - oprava obuvi, krajčír, atď.
Ďakujeme za skibus. Zasa sa môžu voziť len hostia. Veď by som sa zaň zaplatila.

jana


 
pridané 1.10.2013 13:56:42

obchodné centrum

No obchody tam nefungujú,lebo mesto dáva vyoký nájom za prisestory ktoré sa nevykurujú.Nevychádzajú podnikateľom vôbec v ústrety. Miestnosti sú v dezolátnom stave a keby ste to chceli do prenájmu, v zmluve je že všetky náklady na opravu hradí nájomca. Samozrejme ak by ste dali žiadosť pánom hradným na vlastné kúrenie ,aby Vám tam nebola zima,tak vám to neschvália a odpoved zodpovedných zamstnancov/ dajte si tam nejaký ohrievač/. Preto tam nikto nepodniká 45€ za m2 ročne a k tomu vlastný ohrievač.Zatlieskajme našim poslancom a zamestnancom mesta.Skúste prísť napr. v piatok na Mú. O druhej tam nieje ani nohy a pritom prac. doba je do tretej. Len jedna pani tam sedí a kryje kolegov.Uvedomte si konečne/ páni/ vy ste tu pre nás,ste platený z našich daní a ste len zamestnanci,ktorý majú úsmevom a nie s kyslým kichtom vychádzať obyvateľom v ústrety


 
Položky 1-10 z 13

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka