Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Víchor v Tatrách varovné prognózy nesplnil na 100%

  Očakávaný nápor vetra v druhý januárový víkend sa v Tatrách prejavil už niekoľko hodín predtým. (Kulminácia 11. januára o 17.53, hlásenie Letiska Poprad – Tatry 83,2 km/hod.)
  Zanechal niekoľkomiliónové škody. V čase vyhlásenej mimoriadnej situácie, od štvrt-ka 11. januára 18.50 do 12. januára 18.00 došlo k poškodeniu budov (uvoľnená – strhnutá strešná krytina, poškodené oplotenia, poškodené odkvapové rímsy a žľaby, omietka, nátery, drevené obklady v odhadovanej výške cca 2 040 000 korún. Organizácia Verejnoprospešných služieb hlásila predbežné škody (po odhade poisťovňou) vo výške 100 tisíc korún, poslednou nahlásenou udalosťou bolo piatkové strhnutie strechy bývalého autoservisu (areál VPS), kde je škoda vyčíslená na 200 tisíc korún.
  Bytová správcovská organizácia Tatry – Teplo s .r o. predbežné škody odhaduje na štvrť milióna korún a týkajú sa väčšinou poškodenej strešnej krytiny. Došlo k jednej dopravnej nehode, vodička osobného motorového vozidla nestihla ubrzdiť pred spadnutým stromom v lokalite Tatranec pod Tatranskou Lomnicou.
  Vo štvrtok 11.1. od 18:35 hod prerušili spadnuté stromy dopravu na trati Tatranských elektrických železnic v úseku Štrbské Pleso - Vyšné Hágy. Odstraňovanie prekážok na trati vzhľadom na poveternostnú situáciu nebolo možné, preto bola doprava zabezpečená náhradnou autobusovou dopravou. Stromy boli odstránené nasledujúce ráno 12. januára o 9:00 hod, následne však bolo zistené poškodenie trakčného vedenia. Doprava bola opäť obnovená o 12.20 hod.


                                                Starý Smokovec 16. január 2007


 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka