Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Vilu Alicu si obzrela nórska veľvyslankyňa

VYSOKÉ TATRY (16. októbra 2008) – Ako pokračujú práce na rekonštrukcii vyše storočnej pamiat-kovo chránenej vily Alica, na záchranu ktorej získalo mesto Vysoké Tatry viac než 370-tisíc eur z fi-nančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP), Nórskeho finančného mecha-nizmu (NFM) a štátnej kasy, sa dnes osobne presvedčila aj nórska veľvyslankyňa Brit Lowseth.

Aj keď Vysoké Tatry tentokrát neboli hlavným cieľom jej návštevy, priznala, že vždy keď je na vý-chode Slovenska, sem rada zájde. „Chodím tu nielen preto, že mám rada Vysoké Tatry, ale aj preto, že týmto projektom sa zviditeľní Nórsko,“ priznala Lowseth. Ako dodala, to, že sa mestu Vysoké Tatry podarilo spomedzi množstva uchádzačov získať peniaze z nórskych fondov, svedčí o tom, že projekt na rekon-štrukciu roky chátrajúcej vily bol dobrým a trvalo udržateľným projektom. „Dúfam, že pohľad na vilu Alicu vyvolá u návštevníkov Vysokých Tatier len pozitívne pocity,“ poznamenala Lowseth.

Zrubovú vilu, ktorú v roku 2002 vyhlásilo ministerstvo kultúry za národnú kultúrnu pamiatku, stav-bári kompletne rozobrali, poškodené časti zreparovali alebo vymenili a postupne ich dávajú dokopy. Vynovená vila, v ktorej sa počíta s priestormi pre historické múzeum, galériu regiónu, informačné centrum, interaktívnu knižnicu s prístupom na internet, ale aj prezentačnými, konferenčnými, zasada-cími či seminárnymi priestormi, bude slúžiť nielen domácim, ale aj turistom. (pet)


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka