Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Vo Vysokých Tatrách pribudla ďalšia panoramatická tabuľa

 

VYSOKÉ TATRY (20. september 2007) – Vo Vysokých Tatrách pribudla ďalšia panora-matická tabuľa. Dnes dopoludnia ju slávnostne odhalil primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš spoločne so svojím košickým kolegom Františkom Knapíkom a podpredsedom Pre-šovského samosprávneho kraja (PSK) Milanom Baranom.

Keďže pôvodný plán osadiť tabuľku na Lomnickom štíte pre nepriazeň počasia stroskotal, primátori sa ju rozhodli aspoň symbolicky odhaliť na medzistanici lanovky Štart. Vytrvalé sneženie sa postaralo o to, že namiesto tradičnej plachty tabuľku zahalila biela pokrývka a tak ju primátori spoločne s podpredsedom PSK odhalili netradičným spôsobom - z vygravírovaných štítov rukou zmietli sneh. „Dnes odhaľujeme už štvrtú tabuľu tohto druhu vo Vysokých Tatrách. Pevne verím, že bude dobre slúžiť všetkým turistom a náv-števníkom,“ poznamenal primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš.

Prvú tabuľu s vyobrazením okolitých štítov odhalili na brehu Štrbského plesa v júli 2006, neskôr pribudla ďalšia na Slnečnej lúke v Tatranskej Lomnici a iba pred mesiacom osadili tretiu na Lomnickom štíte. „Je to zmysluplný projekt a som rád, že aj takéto aktivity o-bohacujú najkrajší klenot, ktorý Slovensko má,“ podotkol košický primátor František Knapík a zároveň vyjadril presvedčenie, že spolupráca s mestom Vysoké Tatry, Občian-skym združením (OZ) Tatry-EU-Vrcholy a spoločnosťou Tatranské lanové dráhy, a.s. bu-de pokračovať aj naďalej. „Verím, že nie je posledná a ešte nejaké miesto na Lomnickom štíte sa nájde,“ vyjadril sa predseda OZ Tatry-EU-Vrcholy Milan Kapusta, ktorý prišiel s nápadom osadiť panoramatické tabuľky na rôznych miestach vo Vysokých Tatrách.


 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka