Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Vysoké Tatry cestou necestou

Vysoké Tatry cestou necestou.JPG Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce
Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014 – 2020.

 

Názov Projektu: Vysoké Tatry cestou necestou
Číslo projektu: INT/ET/PO/1/I/A/0023
   
Prioritná os: Ochrana a rozvoj prírodného a kultúrneho dedičstva cezhraničného územia
   
Partner mikroprojektu: Mesto Zakopane
   
Obdobie realizácie mikroprojektu: 05/2017 – 04/2018
   
Hodnota mikroprojektu:  
Celkové oprávnené výdavky:  49 938,00 €
Výška príspevku z EFRR: 42 447,29 €
Výška príspevku zo štátneho rozpočtu 4 993,80 €
Vlastný vklad mesta Vysoké Tatry: 2 496,21 €

       

Hlavný cieľ mikroprojektu:

Realizáciou projektu sa chceme zamerať na propagáciu tatranského regiónu iným spôsobom ako vydávaním tlačených propagačných materiálov. Našim cieľom je využi nástroje diaľkovej komunikácie – internet a mobilné aplikácie pre rozvoj cestovného ruchu na oboch stranách Vysokých Tatier.

 

Cieľová skupina:

Cieľovou skupinou pre tento projektu sú predovšetkým návštevníci tatranského regiónu. Vytvorením nového produktu v oblasti propagácie chceme priblížiť najnavštevovanejšie turistické chodníky všetkým. Vytvorené virtuálne prehliadky umožnia návštevníkom dopredu si naplánovať svoju cestu nielen v súvislosti s cieľom výletu, ale aj v súvislosti s vlastnou kondíciou a vybavením. Možnosť vidieť čaro Vysokých Tatier tak povediac „doma z gauča“ je prvým krokom, ktorý vedie budúcich návštevníkov na vlastné oči spoznať krásy Vysokých Tatier.

 

Úlohy mikroprojektu:

  1. Vytvorenie webovej stránky

Základom pre vytvorenie webovej stránky je vytvorenie a spracovanie virtuálnych fotografií. Fotografie budú spracované priamo v teréne so zameraním na najnavštevovanejšie turistické trasy – k vysokohorským chatám, symbolickému cintorínu, Belianskej jasyni. Z vytvorených virtuálnych pohľadov budú spracované virtuálne prehliadky, ktoré budú následne umiestnené na novovytvorenej webovej stránke.

  1. Vytvorenie mobilnej aplikácie

Obsahom úlohy je vytvorenie a spracovanie aplikácie s virtuálnymi prehliadkami v dvoch verziách pre Android a pre i OS a jej umiestnenie na GooglePlay a AppStore. Vytvorené aplikácie budú totožné s vytvorenou webovou stránkou.

 

Ukončenie projektu:

Realizácia projektu bola ukončená  04/2018

Odklik na novovytvorenú webovú stránku: https://tatryvirtualne.sk/

Odklik na mobilné aplikácie Tatry Virtualne:

Google Play:https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.digimedia.tatryvirtualne

AppStore: https://itunes.apple.com/sk/app/tatry-virtualne/id1369122406?mt=8


 
ÚvodÚvodná stránka