Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Zástava zimných deaflympijských hier bude 4 roky vo Vysokých Tatrách

Zástava zimných deaflympijských hier bude 4 roky vo Vysokých Tatrách

STARÝ SMOKOVEC (3.máj 2007) –V Obradnej sieni Mestského úradu v Starom Smokovci primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš slávnostne prevzal zástavu deaflympijských hier a olympijský oheň, ktorý priniesol Jaroslav Ruda, predsedu organizačného výboru Zimných deaflympijských hier, z ostatných zimných hier konajúcich sa v americkom Salt Lake City (viď foto). Vysoké Tatry sa stanú dejiskom 17. deflympijských hier, ktoré sa uskutočnia v roku 2011.
Nepočujúci športovci budú zápoliť v piatich športových disciplínach, nielen na území mesta Vysoké Tatry, ale aj na športoviskách v Liptovskom Mikuláši, Poprade, Kežmarku a Demä-novskej doline. Ako povedal Ján Mokoš, čestný predseda organizačného výboru: „Myslím si, že môžem povedať aj v mene svojich kolegov primátorov a starostov dotknutých miest, že sme pripravení urobiť všetko preto, aby zimné deaflympijské hry boli pripravené čo najlepšie. Zá-stava bude počas štyroch rokov príprav uložená na čestnom mieste v priestoroch Mestského úradu v Starom Smokovci.“ Aj keď organizátorov čakajú tvrdé roky práce Jaroslav Ruda ne-tajil spokojnosť: „Pre nás, nepočujúcich športovcov bude deň zahájenia Zimných deaflympij-ských hier veľkým okamihom. Naši športovci sa zúčastňujú európskych i svetových súťaží raz s väčšími, inokedy s menšími úspechmi, ale organizovanie takéhoto podujatia je pre nás ob-rovskou výzvou.“
Slávnostnú chvíľu využili prítomní na odovzdanie pamätnej plakety pri príležitosti ukončenia dlhoročnej aktívnej činnosti nepočujúceho lyžiara Martina Legutkeho ml., ktorý patrí k našim najúspešnejším slovenským športovcom. Po slávnostnom akte nasledoval pracovná časť stret-nutia organizačného výboru. „Čaká nás množstvo práce, dobudovanie športovísk. Časť infra-štruktúry existuje, ale nevyhnutnosťou je ďalšia výstavba, ktorá sa viaže na schválenie územ-ného plánu,“ povedal Ľuboslav Ferko generálny sekretár Slovenského deaflympíjskeho výbo-ru.
Martin Legutky ml., nepočujúci slovenský reprezentant v slalome a obrovskom slalome ukon-čil dlhoročnú úspešnú športovú kariéru. Zúčastnil sa v rokoch 1991-2007 piatich deaflympij-ských hier. Trikrát bola jeho účasť korunovaná aj medailou. V roku 1999 nenašiel v slalome premožiteľa a doniesol si domov zlatú medailu. V rokoch 2003 a 2007 získal po striebornej medaile v slalome a zhodne po 5. mieste v obrovskom slalome. Okrem toho sa pravidelne zú-častňoval Európskeho pohára nepočujúcich - Alpen cup, kde tiež bodoval na popredných miestach. Martin Legutky ml. je predsedom Slovenského lyžiarskeho zväzu nepočujúcich a hoci končí ako aktívny športovec, naďalej sa chce venovať športu ako tréner a funkcionár. 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka