Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Zbierka 2012

Štedrí muži zákona: Policajti zbierali šatstvo pre bezdomovcov
03. 10. 2012 17:00 - Mestskí policajti z Vysokých Tatier zbierali šatstvo pre sociálne odkázaných. Z jednotlivých tatranských osád vyzbierali plný nákladiak nepotrebných odevov.
Mestskí policajti obišli jednotlivé tatranské osady s dodávkou, do ktorej postupne nazbierali obrovskú hromadu šatstva. Do organizovania zbierky šatstva sa pustili doslova na žiadosť obyvateľov. „Najmä tí starší sa nám sťažovali že majú nepotrebné šatstvo, ktoré by radi dali na charitu, ale pre nich je problém dopraviť to tam. Zároveň to nechceli hádzať do kontajnerov, pretože to odtiaľ rôzni asociáli vyberali a robili neporiadok. Dokonca jeden z bezdomovcov vykopol dvere do bytu jedného z Tatrancov a obslúžil sa sám. Tak sme sa radšej pustili do organizovania zbierky,“ hovorí Jozef Štefaňák z Mestskej polície Vysoké Tatry.
„Veľmi dobrá myšlienka, pretože mať doma skladisko je zbytočné. Čo rok neoblečiem, radšej sa toho zbavím,“ hovorí Alexander Liška (34). „Je to prospešné, pretože, každý má staré veci, ktoré môžu mať ďalšie využitie,“ dopĺňa Michal Labus (51) z Tatier. Obrovská hromada šatstva poputuje neziskovej organizácii Pomocný anjel z Oravy, ktorá ich bude distribuovať  ľudom v núdzi.
Zdroj: čas.sk, autor: Marián Galajda


 

Tatranci pomáhali ľuďom na Orave
Obyvatelia Vysokých Tatier minulý týždeň mali možnosť pomôcť ľuďom z rôznych sociálnych domovov na Orave. Mestská polícia v spolupráci so združením Pomocný anjel zorganizovala zbierku šatstva, ktoré poputuje tým, ktorí takúto pomoc potrebujú.

„Oslovili nás najmä starší ľudia, ktorí nepotrebné oblečenie chceli dať na charitu, ale mali problém doručiť ho do mesta. Prvé štyri roky sme zbierku robili pre Žakovce, teraz už tretí rok idú tieto veci na Oravu. Keď ešte môžu niekomu poslúžiť, tak tam nájdu svojho adresáta,“ upresnil Jozef Štefaňák, zástupca náčelníka Mestskej polície vo Vysokých Tatrách. Do zbierky prispela aj Smokovčanka Mária Kostolníková. Tá mala naložené plné auto.

„Vítame takúto akciu, hlavne preto, aby to pomohlo iným ľuďom. Mám tu všelijaké koberce, záclony, dekoračky, deky, vetrovky. Doniesla som veci za všetkých susedov, neviem, či sa to vôbec zmestí do toho ich auta,“ povedala s úsmevom na tvári. „Každý rok sa vyzbiera asi jedno nákladné auto vecí. Zužitkuje sa všetko. Keď sú niektoré veci poškodené alebo nemoderné, tak to používajú na výrobu kobercov,“ dodal Štefaňák.
Zdroj: Podtatranské noviny 8.10.2012, www.podtatranske.noviny24.sk/aktuality, autor: Marcela Nováková


 

Mestská polícia v Tatrách zozbierala tony šiat pre charitu
Mestská polícia vo Vysokých Tatrách sa už niekoľko rokov pokúša zabrániť „roznášačom“ nepotrebného ošatenia robiť neporiadok po okolí Tatier. Organizuje preto verejné zbierku nepotrebného šatstva, aby to čo sa vyhodí, neputovalo do prírody, ale k niekomu, kto to potrebuje. Každoročne dokážu policajti s obyvateľmi Vysokých Tatier vyzbierať tony oblečenia.

VYSOKÉ TATRY. K myšlienke zorganizovať zbierku obnosených vecí došlo počas stretnutí mestských policajtov z Vysokých Tatier s dôchodcami v denných centrách.
„Obracali sa na nás starší ľudia, keďže doma majú často veci, ktoré sú vhodné na použitie, ale oni ich nemajú kde dať. Keď ich vyhodili do kontajnera, tak sa stávalo, že neprispôsobiví občania to vyberali a triedili mimo neho. Tvorili sa smetiská. Preberali to aj cestou domov a popri cestách sa objavovali kusy šatstva,“ poznamenal zástupca náčelníka MsP vo Vysokých Tatrách Jozef Štefaňák.
Pripomenul aj jeden kuriózny prípad. „Staršia pani sa na prechádzke zľakla postavy pri chodníku v smere na Starú Lesnú. Mala slabší zrak a nevedela, či tam na niekoho nestriehne náhodou nejaký úchyl. Až keď prišla bližšie, zistila, že na konári visí starý kabát, ktorý tam pravdepodobne vyhodili  'odnášači ' šatstva,“ vyrozprával.
Presedlali k inej organizácii
Podľa Štefaňáka najmä starší ľudia nemajú možnosti, ako staré veci odnášať na charitu či do zberní, a tak oslovili policajtov, ktorí preto zorganizovali zbierku šatstva.
„Prvé štyri roky sme to robili cez Inštitút Kristovho Kňaza, lenže oni sú už takýmito vecami zaplavení. Ozvali sa nám z Oravy z neziskovej organizácie Pomocný anjel a už tretí rok robíme zbierku pre nich. Ročne sa vždy nazbiera asi jedno niekoľkotonové nákladné auto. Výhoda je v tom, že sa všetko zužitkuje a my máme menej práce, lebo netreba toľko v teréne upratovať a po uliciach sa nám nepohybujú rôzni ľudia, ktorí znepríjemňujú život obyvateľom,“ dodal policajt.
Zbierka sa konala v strede minulého týždňa na piatich tatranských miestach. My sme sa zastavili v dennom centre Pod lesom, kde práve policajti nakladali preplnené vrecia do auta.
„Každý sa poteší, ak dostane nejakú vec, ktorú potrebuje. Minulý rok sa nazbieralo vyše šesťdesiat vriec a tento rok to nebude o nič menej. Už skoro dva týždne sem chodili ľudia a nechávali veci u nás, lebo vedeli, že sa blíži táto akcia,“ povedala vedúca denného centra Pod lesom Marta Sýkorová.
Dodala, že aj členovia klubu prispeli niekoľkými vrecami, vraj sa im tak uvoľnilo pred Vianocami miesto v skrini.
Zdroj: Popradský Korzár 11. októbra, autor: Marek Vaščura


 

Zbierka 2012

Zbierka

Zbierka

Zbierka

Zbierka

Zbierka

Zbierka

Zbierka

Zbierka


 
 
Zbierka

Zbierka

Zbierka

Zbierka


 

dnes je: 17.7.2019

meniny má: Bohuslav

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka