Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Zbierka pre charitu 2014

Odpad? Nie, charita!

VYSOKÉ TATRY – Deviaty ročník zberu nepotrebných odevov zameraný na verejnosť. Použitým veciam dá šancu recyklovať, no má aj charitatívny podtón.

 

Mestská polícia (MsP) Vysoké Tatry, organizátor akcie, charitatívnym podujatím sleduje aj zámer, odľahčiť životné prostredie od možného odpadu. „Odchodom vecí zo sídlisk sa nám darí zabrániť aj pohybu vyberačov kontajnerov. Inak by mnohé predmety hyzdili okolie. Aj naši „spoluobčania“ sú čoraz prieberčivejší a pri pohľade na ošatenie čo vyšlo z módy, roztratené v kríkoch, alebo veci, v ktorých sa v časoch svojej štíhlosti prevetrávala niektorá suseda,  či výbehové elektrospotrebiče, sme radi, že naša misia má úspech,“ hovorí iniciátor zbierky, zástupca náčelníka MsP Jozef Štefaňák. „Neverili by ste, ale medzi Tatrancami sa každoročne vyzbiera aj desať ton predmetov,“ pripomína ešte Štefaňák.

Prvé roky putovali veci do žakovského Inštitútu Krista Veľkňaza, kde takmer dvestočlenná komunita ľudí, ktorých na okraj spoločnosti vytesnil predovšetkým alkoholizmus, s vďakou prijala ešte použiteľnú kuchynskú výbavu či pracovné oblečenie. Posledné zbierky, mechy textílií, pretvorili ženy z oravskej neziskovky Pomocný anjel na nemocničný erár.

„Kým pohľad na skladované veci vyvoláva v majiteľoch nostalgiu, nevzdajú sa ich, to je prirodzené. Keď dozreje čas na ich ďalší osud, neradi by ich videli zničené,“ uvedomuje si Štefaňák vlastnícke putá majiteľov k predmetom. Mestskáči preto oslovili adresáta, ktorý dáva záruku, ako s bankou šatstva naloží . „Sociálne družstvo Diakonie Broumov poskytuje komplex sociálnych služieb ľuďom na okraji spoločnosti, deklaruje ponuku pracovných príležitostí pre znevýhodnených na trhu práce a našu materiálnu pomoc víta,“ charakterizuje adresáta Štefaňák. (stefa


 

Zbierka pre charitu 2014

zbierka pre charitu 2014

zbierka pre charitu 2014

zbierka pre charitu 2014

zbierka pre charitu 2014


 

dnes je: 17.7.2019

meniny má: Bohuslav

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka