Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Zbierka pre charitu 2017

Mestská polícia Tatrancom: Myslime environmentálne!

VYSOKÉ TATRY  - Opäť prichádza ponuka tatranskej mestskej polície (MsP) určená domácemu obyvateľstvu: ak chceme mať čisté sídliská bez vyberačov kontajnerov, nelákajme ich na bezplatný nákup!

 

Pri pohľade na to, čo všetko vyhadzujeme, ponuka asi prevyšuje nad dopytom. Alebo aj nízke environmentálne povedomie je dôvodom, ktorý vyúsťuje do neželaných nájazdov „zákazníkov“ na tatranské kontajnery. Hovoríme o tých dvojnohých.

 

Darmo pozorní obyvatelia mestskáčom zasahujúcim na druhom konci mesta telefonicky hlásia, že štvorkolieskový kontajner v centre sídliska zaujal podozrivé osoby, ktoré z neho vyťahujú stohy prádla. Kým hliadka prekoná kilometre rajónom, po nájazde, spravidla neprispôsobivých spoluobčanov, ostanú na zemi okolo smetiakov vyťahané pestrofarebné lúče ani pre nich nie potrebných textílií.

 

Aby sme pozitívne vplývali na myslenie ľudí, snažíme sa opakovane odľahčiť  intravilány aspoň odvozom nepotrebných textílií  z domácností. Kým v podhorí stavili na odliv prebytočných odevov do špeciálnych kontajnerov, ktoré až do naplnenia stoja na sídliskách, my odvezieme prebytočnosti jednorazovo, vždy v určený termín,“ vysvetľuje organizátor z radov uniformovaných mužov, zástupca náčelníka MsP Jozef Štefaňák.

 

Tohtoročnú zbierku textílií, ktoré s ušľachtilým zámerom poputujú na charitu, vyhlásili mestskáči už na tento štvrtok, 26. októbra. Obyvatelia, ktorých o tejto možnosti v predstihu informovali, môžu nepotrebný textil a šatstvo dopraviť na určené miesto, kde ho mestskáči prevezmú.

 

Štefaňák prízvukuje, že dôraz treba klásť aj na šetrenie. Šetrenie všetkým. Energiami, vodou, pracovnou silou, oplatí sa šetriť prírodné prostredie. Nekupovať zbytočné zásoby, veď dnes už je v obchodoch naozaj všetko. „Aby sme zamedzili plytvaniu, ušetrili vlastné zdroje aj peniažky domácností a v tom duchu vychovávali aj svoje deti, mal by začať každý od seba,“ myslí si Štefaňák a upriamuje pozornosť na údaje o virtuálnej vode: na výrobu jedných rifľových nohavíc treba viac ako10-tisíc litrov vody, resp. na vypestovanie bavlny potrebnej na ich výrobu. Rovnako zarážajúci objem vody, dvetisícsedemsto litrov, je zodpovedný za „hrsť“ bavlny, z ktorej vznikne štvrťkilové tričko s krátkym rukávom.

 

Podľa Štefaňáka po ekologickej ceste idú Tatranci už vtedy, ak sa aspoň zbierkou a odvozom vecí sústavne a intenzívne predchádza možnému vzniku čiernych skládok. (stefa)


 
zbierka pre charitu 2017

zbierka pre charitu 2017

zbierka pre charitu 2017

zbierka pre charitu 2017

zbierka pre charitu 2017

zbierka pre charitu 2017

zbierka pre charitu 2017

zbierka pre charitu 2017


 
 
zbierka pre charitu 2017

zbierka pre charitu 2017

zbierka pre charitu 2017

zbierka pre charitu 2017


 

dnes je: 21.7.2019

meniny má: Daniel

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka