Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Zdravie II posunuli do súžaťe

Zdravia II

   VYSOKÉ TATRY – Po roku sa opäť tatranská samospráva zapojila do súťaže vyhlásenej ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, ktoré vypísalo pätnásty ročník súťaže Progresívne, cenovo dostupné bývanie. Do súťaže sa mohli prihlásiť objekty, ktoré boli ukončené a dané do užívania v minulom roku. Mesto Vysoké Tatry prihlásilo do kategórie bytové domy objekt Zdravie II. „Veríme, že tak,  ako vlani porota ocenila architektonické stvárnenie bytového domu Lipa, zaujme aj tento objekt, ktorý je atypickou stavbou, vhodne situovanou do prostredia Vysokých Tatier. Ani jeden z nich nespadá do kategórie lacných bytov, skôr ich radíme k stredne nákladovým,“  vysvetľuje Jozef Gál z oddelenia výstavby, investičnej činnosti a územného plánovania mesta Vysoké Tatry.
   Bytový dom Lipa postavený v Tatranskej Lomnici, ktorý získal vlani druhé miesto v súťaži, zaujal práve architektonickým prevedením. Obidva objekty boli postavené s podporou ŠFRB a ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja. Pri posudzovaní súťažných objektov sa prihliada na viacero faktorov, ako sú charakteristické vlastnosti budovy po technickej ale predovšetkým energetickej stránke. Ďalej sa hodnotí rozpočet stavby projektovaný i skutočný, aby sa dalo konštatovať za akú cenu sa reálne objekt dokázal zhotoviť. Porotcov zaujíma aj prepočet nákladov na „štvorák“  obytnej plochy, ale aj informácie o zhotoviteľovi či projektantovi.
   Obhliadka súťažných objektov by mala prebehnúť vo februári a výsledky by sme sa mali dozvedieť v júli.
   Mesto sa však nepozerá len dozadu, ale už teraz sa chystá výstavba ďalších nájomných bytov. „Hneď ako to dovolí počasie by sa malo pokračovať v Tatranskej Lomnici s výstavbou ďalších dvoch bytových domov. Vzhľadovo budú identické s objektom Lipa, v interiéroch sme však pristúpili k zmenám,“ konštatuje Gál.
K dispozícii bude o dva byty viac, takže všetky podlažia budú štandardné. Pri Lipe bolo podkrovie iné, no pri plánovaných objektoch Borovica a Breza teraz bude identické s druhým až štvrtým poschodím. V prvom nadzemnom podlaží je o jeden byt menej, pretože je tam vstup a kotolňa. Ich výstavba je plánovaná na osemnásť mesiacov s predpokladaným, ukončením prác je v júli 2014. Do užívania dajú spolu 48 bytov.


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka