Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

Železničná zastávka na Sibíri je konečne pod strechou

VYSOKÉ TATRY (6. december 2007) – Nečakanú mikulášsku nádielku dostali dnes oby-vatelia tatranského sídliska Sibír. Po takmer jedenástich mesiacoch im Železnice slovenskej republiky (ŽSR) odovzdali zrekonštruovanú železničnú zastávku, ktorú ešte v januári poško-dila víchrica.

„Určite nás a ani návštevníkov Vysokých Tatier neteší, že oprava trvala tak dlho. Boli aj iné návrhy, no z hľadiska vlastníckych vzťahov sa všetko urobilo čo najúčelnejšie. Treba ešte od-strániť kolaudačné závady a upraviť okolie. Ale sme radi, že po prísľuboch sme sa dostali ku koncu,“ poznamenal primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš.

Torzo zástavky si síce železničiari prezreli už vo februári, no ďalších šesť mesiacov trvalo, kým našli spoločnú reč s mestom. „Trvali sme na tom, aby stavba zohľadňovala architektúru spomínanej časti mesta a zároveň sme žiadali umiestniť vchod súbežne s traťou Tatranských elektrických železníc, s čím prvé dva návrhy, ktoré mestu predložili ŽSR nepočítali,“ dodal Ján Mokoš. Posledný, tretí návrh, mesto železničiarom napokon v auguste odobrilo.

Samotné práce odštartovali v októbri a náklady na rekonštrukciu zastávky vyčíslili ŽSR na niečo vyše 380-tisíc korún. Do konca mája budúceho roku prisľúbili odstrániť menšie kolau-dačné nedostatky. K nim patrí aj výmena priesvitných okien za priehľadné či doplnenie lavi-čiek pre cestujúcich. Priložiť ruku k dielu sa chystá aj samotné mesto, ktoré chce k zastávke dobudovať bezbariérový prístup.


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka